Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania - dopi

Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania - dopi

Post autor: zibi186 »

Witam ! Jako, że temat został zamknięty a wydaje mi się, że nie do końca wyczerpany , chciałbym przestrzec tych, którzy chcą samodzielnie ustawiać światła w swoich autach , żeby nie zabierali się za to w zimie - na mrozie ! Zresztą wszelkie operacje , gdzie ma się do czynienia z plastikiem lepiej odłożyć do wiosny, lub zagrzać autko w ciepłym garażu . Plastiki na mrozie bardzo łatwo pękają nawet bez użycia dużej siły . Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że zakup i montaż nowej żarówki nie daje gwarancji na to, że światła będą ustawione dokładnie tak, jak w poprzedniej - spalonej . Lekkie odchylenie banki szklanej żarówki od jej podstawy wystarczy, żeby świecić po niebie :) Ja wówczas biorąc za bazę dobrze ustawione światło drugiego reflektora samodzielnie ustawiam nowe do tego samego poziomu . Można to zrobić przed ścianą- jak już ktoś pisał , jednak dopiero na drodze widać , czy ustawienia z obu stron się pokrywają - tak uważam . Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Byłem w czerwcu na przeglądzie, gdzie diagnosta ustawił mi światła. I tak się złożyło, że przez pół roku nie miałem ich okazji sprawdzić w nocy. Przed zimą wymieniłem żarówki i gdy rano jest co raz ciemniej zauważyłem, że światła świeciły mi bardzo nisko. Czy diagnosta źle ustawił, czy wina żarówek? Przez kilka dni podnosiłem światła o 1/4 obrotu śruby, aż uznałem że widzę dobrze.
Do tej pory nie pomyślałem o żarówkach i całą winą obarczałem diagnostę.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: smak56 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: Do tej pory nie pomyślałem o żarówkach i całą winą obarczałem diagnostę.
I uważam, że masz rację. Żarówka może mieć jakieś minimalne odchylenia, ale nie na tyle duże aby drastycznie zmienić pole świecenia (warunek, że są to normalne żarówki, a nie jak czasem piszesz chińskie zenony :ryczy ) Diagności mają tendencję do obniżania świateł, gdyż nikt (oprócz Ciebie) nie będzie miał pretensji o za niskie świecenie.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: smak56 »

zibi186 pisze:Zresztą wszelkie operacje , gdzie ma się do czynienia z plastikiem lepiej odłożyć do wiosny, lub zagrzać autko w ciepłym garażu . Plastiki na mrozie bardzo łatwo pękają nawet bez użycia dużej siły .

Ze wszystkim się zgadzam, z tym, że jeżeli chodzi o światła, to przed regulacją w warunkach jakie opisujesz należy najpierw "psiknąć" silikonem lub WD40 na plastikowe pokrętła (białe na imbus chyba 4 lub 5), później użyć silniczków do ustawiania wysokości świecenia i jeżeli wszystko "chodzi" przystąpić bez obaw do regulacji.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: sylwek »

smak56 pisze:przed regulacją w warunkach jakie opisujesz należy najpierw "psiknąć" silikonem lub WD40 na plastikowe pokrętła (białe na imbus chyba 4 lub 5)

Idea z założenia bardzo poprawna, tylko delikatnie z tym smarowaniem - szczególnie za pomocą WD40. Ten specyfik ma wyjątkowe własności penetrujące i lotne. Niechcący można narobić sobie niezłych szkód, szczególnie jak kropelka przeniknie do wewnątrz klosza (temperatura + parowanie). Może bezpieczniej byłoby jednak białym smarem silikonowym.
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: mpsfc »

A może lepiej dać diagnoście dychę i mieć dobrze ustawione światła zamiast kombinowac?
Piszę poprawnie po polsku. Ortograficznym ofermom, pseudodyslektykom i innym patentowanym leniom mówimy stanowcze nie :)
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: sylwek »

mpsfc pisze:A może lepiej dać diagnoście dychę i mieć dobrze ustawione światła zamiast kombinowac?
Święte słowa, tym bardziej że ustawi na monitorze, a nie na ścianie (chociaż wielki problem to to nie jest) Jak ostatnio byłem ustawiać, to diagnosta poprosił o dowód rejestracyjny, zerknął na swoje pieczątki z przeglądów ...i nie wziął ani grosza :) Niektóre stacje mają takie promocje.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Czy można we własnym zakresie ustawić światła mijania -

Post autor: Rafcio »

Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej ustawić światła bo po ostatniej wymianie żarówek, kierowcy z naprzeciwka zaczęli mrugać na mnie. I faktycznie światła świeciły za wysoko. Wyregulowane, koszt 0zł. Koleżanki i koledzy warto po wymianie żarówek mijania podjechać na stację i wyregulować światełka
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
ODPOWIEDZ