Czujnik zamknięcia drzwi

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Post autor: smak56 »

buhert, myślę, że to rozwiązanie ma rację bytu i może być pomocne np. dla bezpieczeństwa kobiet, w dużym mieście przy jeździe w korkach, częste zatrzymywanie się (chodzi o kradzieże, napady i zaczepki). Dobrze, że jest; mam możliwość wyboru.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6942
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Ja tam nie wiem, ale dla mnie ta funkcja to rewelacja. Tak jak piszą poprzednicy: bardzo bezpieczne rozwiązanie. Często wożę na siedzeniach albo pasażera, albo tylnych plecaczek ze swoimi "podręcznymi" pierdołami. Niby nic zbyt wartościowego tam nie ma, ale złodziej o tym nie wie i nie wykluczone, że będzie chciał się połasić na taki kąsek, a przy zaryglowanych zamkach, to się najwyżej od drzwi odbije :lacha A do konieczności odblokowywania za każdym razem, jak ktoś chce wsiąść, to już się zdążyłem przyzwyczaić :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Post autor: NRG »

buhert pisze:(...)
2. Jak się drzwi zamkną i przyjdzie się potem zatrzymać żeby ktoś "wskoczył" do tyłu to sobie sam drzwi nie otworzy, trzeba odblokować przednie - zaczyna mnie ten "patent" irytować...

Czy ktoś jeździ z wyłączonym automatycznym zamykaniem drzwi(?)
Bo chyba to cholerstwo jakoś wyłącze :zlośnik
Jeśli chodzi o wskakiwanie pasażerów do samochodu to ja stosuję inny patent. Jeśli zamek zostanie zamknięty z funkcji autoclose wystarczy, przed zabraniem osoby do samochodu, otworzyć go. Np stojąc na światłach. Zamek ten zaskakuje ponownie dopiero po otwarciu i zamknięciu drzwi.

Raz funkcję wyłączyłem i jakoś brakowało mi tego stuknięcia :p
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Też uważam że ta funkcja jest bardzo przydatna i od samego początku mam włączoną ale dobrze że mamy wybór wyłączenia bo nie każdy może lubieć to rozwiązanie
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Osobiście bardzo chwalę sobie funkcję automatycznego zamykania drzwi.
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

u mnie się dwa razy zawiesił ale mała usterka samo wszystko wróciło na właściwy tor
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Tomek pisze:Osobiście bardzo chwalę sobie funkcję automatycznego zamykania drzwi.
ja również :) jeżdżę z autoclose. Tym bardziej, że wożę czasem jakieś "graty" mniej lub bardziej wartościowe :)
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ja również sobie chwalę i mam od początku aktywną tą funkcję, jak to Q dobrze ujął
Q pisze:uważam za dobre rozwiązanie - przynajmniej nikt mi się nie wpakuje do samochodu jak w korku stoję :ink
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Chłopaki ta wiązka w drzwiach kierowcy ma jakąś nazwę, symbol??
A może ktoś już to naprawiał i może zrobić opis jak się do niej dostać.
Niestety przewód od centralnego został przełamany i z kluczyka mogę zamknąć tylko drzwi kierowcy, podobnie po automatycznym zaryglowaniu otwierają się tylko drzwi kierowcy. Z pilota jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6942
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Są 2 możliwości: załamanie kabli powstało najprawdopodobniej w przegubie pomiędzy karoserią a drzwiami, możesz więc ściągnąć tą gumową osłonę, namierzyć tam uszkodzone przewody i próbować je polutować, albo wymienić całą wiązkę, co się z kolei wiąże z koniecznością zdemontowania całego boczku drzwi oraz zaślepki w słupku lusterka. Poniżej zdjęcie, jak wygląda cała wiązka. Niestety nie mam jej dokładnego numeru (zależy ona też od wersji wyposażeniowej samochodu). Z Eper'a wychodzi mi, że w standadrowo wyposażonym Dynamicu powinna to być wiązka z numerem 51802505, ale musisz to dokładnie sprawdzić, najlepiej w ASO :ink
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Dzięki za info :pivo
Na tym zagięciu jest tak mało miejsca że nie wiem czy dam radę to połatać zwłaszcza że kolejny przewód ma już pękniętą izolację. Dobrze by było bo demontaż całego boczku jakoś mi się nie uśmiecha.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Wyciągnąć ten boczek to banał każdy może to zrobić :jazda
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6942
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

sebastianc78 pisze:Dzięki za info :pivo
Nie ma sprawy :ink
sebastianc78 pisze:Na tym zagięciu jest tak mało miejsca że nie wiem czy dam radę to połatać zwłaszcza że kolejny przewód ma już pękniętą izolację.
Jeśli kolejny przewód nosi również oznaki uszkodzenia, to warto się tym zająć. Rzeczywiście, miejsca we wnęce może nie być zbyt dużo, ale zawsze można ściągnąć drzwi :luzak Wtedy dostęp do kabelków bezproblemowy :ink Tylko że przy tej operacji warto jest mieć kogoś do pomocy i wcześniej przygotować sobie grunt - w sensie takim, żeby przygotować sobie wcześniej miejsce, gdzie te ściągnięte drzwi można postawić, coby nie kłaść ich na beton, bo lakieru szkoda :ink
Z demontażem boczku w sumie jest tak, jak pisze will, tylko że jest z tym jednak trochę zabawy - kilka śrubek i zatrzasków oraz dodatkowo gąbeczka wygłuszająca pod spodem. Trzeba tylko jeszcze pamiętać, że aby odłączyć starą wiązkę, trzeba koniecznie ściągnąć zaślepkę w słupku lusterka (jest tam złączka elektryczna, którą trzeba rozłączyć) a ta operacja niestety często kończy się ułamaniem zaczepów i koniecznością wydania kilkudziesięciu PLNów w ASO na nową :oj

[ Dodano: |26 Mar 2012|, o 23:22 ]
sebastianc78, to co podałem poprzednio, to najprawdopodobniej jest wiązka drzwi tylnych. Nie jestem pewien do końca, ale wydaje mi się, że przednie będą miały kod 51812044 lub 51885187. Ogólnie w Eperze trochę ich jest, myślę, że najlepiej będzie, jak ustalisz w ASO dokładnie po VINie, która będzie odpowiednia do Twojego egzemplarza :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

mwas pisze:ale zawsze można ściągnąć drzwi
To już wolałbym zdjąć boczek drzwi...
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Dzięki za podpowiedzi, chyba będę się musiał zmobilizować w jakiś słoneczny dzień i ściągnąć ten boczek i zobaczę co dalej. Jak na razie "kompletuję" sprzęt bo bardzo się zdziwiłem po odkręceniu dolnych śrub że pod rączką i za zaślepką są imbusy a nie krzyżak. Dam znać jak już się z tym uporam.
ODPOWIEDZ