Lewe lusterko nie grzeje

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: smak56 »

Nie grzeje lewe lusterko. Czy ktoś może mnie poratować jakimiś :foto . Te Radeon-a ulotniły się razem z moim grzaniem. Wiem o wiązce, ale chciałbym dostać się do maty grzewczej, bez demontażu lusterka lub osłony nic nie widać.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: zibi186 »

Radeon , duży plus za odwagę zabawy z plastikiem ( bez strat ! ) w taki mróz 😊
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: smak56 »

zibi186 pisze: 26 lut 2018, 21:49 Radeon , duży plus za odwagę zabawy z plastikiem ( bez strat ! ) w taki mróz 😊
zibi186 jaki mróz? Pewnie było z +10˚C (patrz data) :ryczy
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: zibi186 »

smak56 pisze: 26 lut 2018, 21:53
zibi186 pisze: 26 lut 2018, 21:49 Radeon , duży plus za odwagę zabawy z plastikiem ( bez strat ! ) w taki mróz 😊
zibi186 jaki mróz? Pewnie było z +10˚C (patrz data) :ryczy
Ło rany !!! Ale poślizg ! I bez lodu ! 🤣🤣🤣 Piwo do zwrotu ? 🤣🤣😂😂😁😉
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 21:55 przez zibi186, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: mwas »

smak56 pisze: 26 lut 2018, 21:37 Nie grzeje lewe lusterko. Czy ktoś może mnie poratować jakimiś :foto . Te Radeon-a ulotniły się razem z moim grzaniem. Wiem o wiązce, ale chciałbym dostać się do maty grzewczej, bez demontażu lusterka lub osłony nic nie widać.
smak56, co chcesz konkretnie zrobić ? Ściągnąć te zaślepki z ramion lusterek ? Czy ściągnąć obudowę luster ? Jeśli straciłeś grzanie, to bez sensu jest to wszystko demontować :ink Zrób tak:
- ustaw lusterko w pozycji najbardziej "na dół" (tak, żeby na górze zrobiła się największa szczelina pomiędzy szkłem lustra a górną krawędzią obudowy)
- weź albo coś w miarę cienkiego ale sztywnego i plastikowego, albo płaski śrubokręt i owiń go miękką szmatką
- włóż to w szczelinę pomiędzy szkło lustra a górną krawędź obudowy, zaprzyj i zdecydowanym acz delikatnym ruchem odegnij szkło lustra na zewnątrz. Zaczepy puszczą i szkiełko wyskoczy na zewnątrz, będziesz miał wtedy dostęp do dwóch przewodów podłączonych do maty z tyłu szkła :ink
- włącz ogrzewanie szyby i sprawdź, czy na przewodach pojawiło się napięcie +12V. Jeśli tak, to mata grzewcza padła, jeśli nie, to trzeba sprawdzać wiązkę, przy czym najprawdopodobniejsze miejsce awarii doskonale znasz :ink czyli łącznik pomiędzy drzwiami a kabiną :ink

Jeśli boisz się wyjąć szkło lusterka, to daj znać - nakręcę filmik jak to zrobić :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: smak56 »

mwas pisze: 26 lut 2018, 21:55 Zrób tak:
- ustaw lusterko w pozycji najbardziej "na dół" (tak, żeby na górze zrobiła się największa szczelina pomiędzy szkłem lustra a górną krawędzią obudowy)
- weź albo coś w miarę cienkiego ale sztywnego i plastikowego, albo płaski śrubokręt i owiń go miękką szmatką
- włóż to w szczelinę pomiędzy szkło lustra a górną krawędź obudowy, zaprzyj i zdecydowanym acz delikatnym ruchem odegnij szkło lustra na zewnątrz. Zaczepy puszczą i szkiełko wyskoczy na zewnątrz, będziesz miał wtedy dostęp do dwóch przewodów podłączonych do maty z tyłu szkła :ink Jeśli boisz się wyjąć szkło lusterka, to daj znać - nakręcę filmik jak to zrobić :ink

No właśnie o to mi chodziło. Obejrzałem szkło na zdjęciach na Alle.... Wiem, gdzie są piny podłączeniowe, ale do nich nie ma dojścia. Wiem jak wygląda gniazdo podstawy, próbowałem pociągnąć szkło, ale zabrakło mi odwagi. Trochę jednak boję się, że coś urwę/połamię z uwagi na zimno. Chciałem najpierw sprawdzić najprostsze - czy jest prąd, bo o wiązce to pomyślę po świętach :lacha
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: Tomek »

Nie mam żadnych zdjęć niestety, ale jak ja bym się za to brał to zdemontował bym lusterko, a potem grzebał przy nim w cieple domowego ogniska.
Pod małą zaślepką "stopki" lusterka są dwie śruby do odkręcenia, a potem jeszcze kostka do odpięcia.
Mała zaślepka nawet jak pęknie przy demontażu to kosztuje niewiele. Ktoś kiedyś pisał że choć są identyczne, to zaślepka z Grande Punto jest dużo tańsza.
A w domu te pięć zatrzasków o których pisał Radeon i obudowa zdjęta.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Lewe lusterko nie grzeje

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja te zaślepki wyjmowałem i żadna nie strzeliła. Jakoś od dołu się podważa i pięknie wyskakuje, nie pamiętam dokładnie. Tylko że to było lato. W takim mrozie zaczep szkła też może strzelić.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Lewe lusterko nie grzeje

Post autor: smak56 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: 26 lut 2018, 23:06 Ja te zaślepki wyjmowałem i żadna nie strzeliła. Jakoś od dołu się podważa i pięknie wyskakuje, nie pamiętam dokładnie. Tylko że to było lato. W takim mrozie zaczep szkła też może strzelić.
Dlatego sobie odpuszczę. Nie wyjeżdżam rano więc nie mam zamarzniętych.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Demontaż obudowy lusterek

Post autor: mwas »

Tomek pisze: 26 lut 2018, 22:08 Nie mam żadnych zdjęć niestety, ale jak ja bym się za to brał to zdemontował bym lusterko, a potem grzebał przy nim w cieple domowego ogniska.
Pod małą zaślepką "stopki" lusterka są dwie śruby do odkręcenia, a potem jeszcze kostka do odpięcia.
Mała zaślepka nawet jak pęknie przy demontażu to kosztuje niewiele. Ktoś kiedyś pisał że choć są identyczne, to zaślepka z Grande Punto jest dużo tańsza.
A w domu te pięć zatrzasków o których pisał Radeon i obudowa zdjęta.
Może i masz rację, gdyby się dobierać do ściągnięcia obudowy całego lustra i brać pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Ale właśnie z uwagi na te warunki (niska temperatura) istnieje spore ryzyko, że zatrzaski w tych zaślepkach po prostu nie zrozumieją naszych intencji :lacha Same zaślepki do najdroższych nie należą, ale zawsze jest to dodatkowa "upierdliwość" a o ich cenach to chyba nawet ja pisałem i jest właśnie odwrotnie - te do GP są droższe :lacha Nie mam pojęcia z czego to wynika, elementy są identyczne a różnice w cenach kolosalne, np:
Nazywa się to "nakładka ozdobna" i tak:
Do Linei, lewa i prawa są identyczne, numer 735529494, koszt: 21,97 PLN
Do GP, lewa i prawa są identyczne, numer 735539384, koszt: 38,13 PLN
Teoretycznie 500ka ma identyczne lustra, jak my, a tam wygląda to tak:
Strona lewa, numer 735450654, koszt: 32,66 PLN
Strona prawa, numer 735450655, koszt: 32,66 PLN
Z powyższego wychodzi, że ten sam element ale z numerami dedykowanymi do Linei jest najtańszy :lacha
Dodam jeszcze, że smak56 musi sprawdzić napięcie, czy dochodzi do mate grzewczej. Moim skromnym zdaniem najlepiej jest to sprawdzić przy samym lustrze :ink Tak czy inaczej, przy obecnie panujących temperaturach i tak nie zabierałbym się za demontaż, ani szkła lusterka, ani całego ramienia lustra :ink No chyba że w ciepłym garażu po uprzednim załapaniu temperatury "pokojowej" przez karoserię :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Lewe lusterko nie grzeje

Post autor: smak56 »

No to już grzeje. Korzystając z pogody dobrałem się do wiązki i naprawiłem. Wszystko działa. Przerwany był tylko ten jeden przewód od grzałki. :foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ