Opony "wielosezonowe" - czy warto?

giewat
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2010, 20:44
Przebieg: 21000
Silnik: 1,4 T-jet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Opony "wielosezonowe" - czy warto?

Post autor: giewat »

Dostałem z Linką opony wielosezonowe. Zimą raczej nie planuję wielkich wojaży - dojazdy po mieście do pracy i spowrotem.
Czy warto pakować się w zimówki??
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Post autor: ślimak »

Ja Ci powiem tylko tyle "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" Jak masz te opony 16" Brigstone Turanza to się nawet nie zastanawiaj tylko kupuj gumy i stalówki do tego. Na allegro znajdziesz felgi za 150 zł szt i do tego dobierzesz opony w 15" i będzie git. Ja jeździłem jedną zimę na tych uniwersalnych i mam dosyć. Nie mam wypasionych bo zwykłe Kormoran Snow Pro. I jestem zadowolony. Autko jest dosyć ciężkie i uwierz mi że ciężko się je samemu wypycha z zaspy.

To że jeździsz mało do pracy i trochę po mieście to nie znaczy że przed tobą jeździ piaskarka i pług

Pozdro
88=))
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: mpsfc »

Moim skromnym zdaniem jak jeździsz niewiele i nie robisz tras zimą tylko miasto, nie pakowałbym się w zimówki. Ja jeżdże dużo poza miastem i zimą dość często jestem w górach. Założyłem poprzedniej zimy NOKIAN 195/55/16 i jestem z nich bardzo zadowolony (najlepsze zimówki na śnieg jakie miałem). Oczywiście decyzja nalezy do Ciebie.
Tu masz linka do testu auto-świata.
http://www.auto-swiat.pl/1-opony-caloro ... na-okraglo" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja bym zostawił. Jak jeździsz niedużo i to po stolicy to można przypuszczać, że drogi są cały czas regularnie solone i głębokiego śniegu raczej nie zobaczysz. Prędkości po mieście dużych też raczej nie rozwiniesz.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ja bym tutaj raczej trzymał racje ślimaka, nic nie wiadomo jak będzie w zimie, raczej Wawa jest ośnieżana ale nie wszędzie, drogi dojazdowe jak i osiedlowe tam jest gorzej, sam się przekonałem rok temu,zwłaszcza ostatni sezon śniegu było dużo. Polecam zimówki
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

ślimak i pawe1_c dobrze gadają. Sam się przekonałem, że nie ma to jak drugi komplet opon na zimę. Również przemieszczam się w większości po mieście, ale już nie raz bywało, że "zima zaskakiwała drogowców" i nawet w centrum miasta potrafiła się robić niezła ślizgawica. W takich warunkach od razu było widać, kto zmienił opony na zimowe. Także koszt może i wększy, ale komfort i bezpieczeństwo: bezcenne
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
tomektt
klubowicz
klubowicz
Posty: 249
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:28
Przebieg: 49000
Silnik: 1,3 mjt
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: tomektt »

Jakiej marki masz te oponki? Bo nie podałeś.
Sadzę, że nikt z nas nie jest wróżką jaka będzie ta zima.
Więc jak piszesz, że mało masz jeździć po drogach w zimę, i to tych złych, oraz to, że w Wawie ruch jest duży, że rozwinąć na nich skrzydełka T-jeta nie jest łatwo, to lepiej odpuść sobie.
Szkoda kasy na dedykowane.
Wydaj ją najlepiej jak potrafisz, ale nie na opony.
Ale jak jednak planujesz jazdę po drogach źle odśnieżanych i masz kasiorę, to...
Tomek
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

mpsfc pisze: Założyłem poprzedniej zimy NOKIAN 195/55/16 i jestem z nich bardzo zadowolony (najlepsze zimówki na śnieg jakie miałem)
bardzo dobry wybór z tymi oponami :brawo

też mam te same i w życiu nie zamienię na inne :)

tak więc giewat nie kombinuj tylko zmieniaj na zimówki wydasz trochę kasy ale opłaci się tobie zobaczysz :jazda
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

giewat pisze:Dostałem z Linką opony wielosezonowe.
Napisz co masz na myśli pisząc opony wielosezonowe.
Bo jeżeli piszesz o Turanzach, to się nawet nie zastanawiaj tylko zasuwaj po zimówki, gdyż na tym ogumieniu można się zabić przy pierwszym śniegu.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Też brałbym zimówki
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Pamiętamy chyba wszyscy jak kiedyś były tylko całoroczne i nikt nie myślał nawet o zimówkach, ale czasy się zmieniają i ja należę do zwolenników zakładania zimowych kapci nawet gdy planuje się jeździć po mieście. Zgodnie z dewizą przezorny zawsze ubezpieczony lepiej wydać te parę złoty i mieć spokój na parę lat, niż później mieć wyrzuty że gdybym miał zimówki to tej stłuczki by może nie było, bo ten przede mną zahamował, a on miał...
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Kolejne spojrzenie na temat... http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... ie,1540817" onclick="window.open(this.href);return false;
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
giewat
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2010, 20:44
Przebieg: 21000
Silnik: 1,4 T-jet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: giewat »

Dzieki, koledzy... No jak widze - glosy roznie sie rozkladaja z przewaga zwolennikow zimowek. Po prawdzie probowalem znalezc oponki do tych alusów 16" ale drogie jak cholera, chyba rzeczywiscie bardziej sie oplaci kupic stalowe felgi 15" i do tego opony - wyjdzie to samo co same opony na 16"...
pance 2
klubowicz
klubowicz
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:33
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: kętrzyn
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: pance 2 »

Giewat pamiętaj , że felgi z grande nie pasują do linei .
pance 2
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Ja jestem za całorocznymi ale DOBRYMI całorocznymi a tych jest niewiele. Z czystym sumieniem mogę polecić całoroczne Goodyear. Testy mówią, że są dobre. W Transicie właśnie kupiłem całoroczne i trzyma się znacznie lepiej niż Linea na zimówkach Dębica Frigo 2 ale raczej porównanie nie ma sensu z racji na różne kategorie pojazdów :D W Transicie miałem wcześniej (nim poszły na sprzedaż) Sava Trenta letnie a zimowe też Sava (ale nie pamiętam jakie) tylko, że miały już 4mm i te nowe Goodyeary całoroczne jeżdżą lepiej niż wcześniejsze letnie i zimowe.
Wszystko więc zależy co za całoroczne masz opony. Jeśli jakieś budżetówki to czym prędzej zmieniaj na zimówki.
ODPOWIEDZ