Stuki w tylnym zawieszeniu

will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Mam 12. 2007 kupione w 2008 gwarancja na 2 lata różnie to bywało z gwarancją
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

radek pisze:Mam jeszcze pytanie odnośnie gwarancji. Mam auto z 2008r. kupione w lutym 2009r. serwis twierdzi iż mam 2 lata gwarancji:zmieszany .
Radek, po co pisać, dzwoń na zieloną linię i na poczekaniu dostaniesz info odnośnie okresu Twojej gwarancji. W moim przypadku, trzeci rok gwarancji to wykupiony jest "pełny" pakiet naprawczy z wyszczególnieniem czynności nie objętych niestety naprawą. Z tego co na chwilę obecną pamiętam, to na pewno nie obejmuje naprawa radia, szkieletu siedzeń i znaczków - logo na samochodzie. Mam w umowie wyszczególnionych jeszcze kilkanaście różnych elementów. :przykry
Awatar użytkownika
radek
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 07 mar 2010, 21:20
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Białogard

Post autor: radek »

Skontaktowałem sie z infolinia FAP meilowo (brak numeru dla połaczeń z komórki). Następnego dnia zadzwonił do mnie mój serwis i zapytał jaki mam problem. Jak z tego wynika centrala zleciła wyjaśnienie sprawy mojemu dilerowi. Auto kupiłem 23 lutego i mam gwarance na 2 lata, ale gdybym kupił ja w kwietniu to dostałbym gwarancję na 3 lata - tak mi wyjaśniono.
A co do wymiany odbojników tylnego zawieszenia na mój koszt (auto na gwarancji) to dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się iż to czy naprawa jest w ramach gwarancj czy nie to decydują same serwisy. Jest to absurdalne bo tu pan Kaziu a tam pan Czesiu naprawią mi to według własnego uznania na gwarancj lub za kasiorę. Bardzo dziwna polityka FIATA.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

radek, ale gwarantem na samochód jest FAP a nie dealer, także dziwna sprawa...
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

radek pisze:A co do wymiany odbojników tylnego zawieszenia na mój koszt (auto na gwarancji) to dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się iż to czy naprawa jest w ramach gwarancj czy nie to decydują same serwisy
Bardzo dziwna sprawa.
Jak już mówiłem mam podobny samochód do Ciebie. Kupiony w styczniu 2009
Wczoraj właśnie wymieniono mi bałwanki oczywiście w ramach gwarancji i jeszcze gdy odbierałem samochód był umyty.
Bałwanki rzeczywiście są zmienione - mają kolor kremowy, a stare jakiś taki rudy.
Po za tym serwis rzeczywiście może decydować ale tylko w przypadku czy coś jest uszkodzone czy nie ( właściciele samochodów oczywiście wyjątki taż mogą wciskać mechanikom jakiś kit).
Serwis nie ma prawa decydować czy naprawa gwarancyjna ma być odpłatna czy nieodpłatna bo gwarantem jest fiat.
Kazek
Awatar użytkownika
drmaciek
klubowicz
klubowicz
Posty: 125
Rejestracja: 04 sty 2010, 7:06
Przebieg: 30
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: drmaciek »

radek pisze:Auto kupiłem 23 lutego i mam gwarance na 2 lata, ale gdybym kupił ja w kwietniu to dostałbym gwarancję na 3 lata - tak mi wyjaśniono.
Ja kupiłem 6 kwietnia i mam 2-letnią gwarancję, wszyscy nas okłamują ;)

[ Dodano: |14 Lut 2011|, o 08:28 ]
Zwracam honor. Napisałem maila do Fiata w sprawie gwarancji - odezwał się do mnie mój dealer u którego brałem auto i powiedział mi że zbadał moją sprawę i przyznano mi 3-ci rok gwarancji (auto rocznik 2008 zakupione 9 kwietnia 2009).
Byłem w serwisie w sprawie skrzypienia i stukania w tylnym zawieszeniu, przy okazji pani z serwisu sprawdziła w komputerze i potwierdziła, że gwarancja jest przedłużona. Panowie debatowali na hali nad tylnym zawieszeniem mojego auta, po czym przejechaliśmy się, a że było mokro i deszczowo, to nie było żadnych odgłosów (jak pech to pech). To już chyba 4 moje zgłoszenie że z tyłu się coś dzieje i zawsze stwierdzali że jest OK i nie ma do czego się przyczepić, tak i tym razem wg nich wszystko jest w porządku, ale ponieważ upierałem się że skrzypi, podnieśli auto jeszcze raz. Mechanik poruszając osłoną amortyzatora, uzyskał pewien rodzaj piszczenia, który z kabiny mogę odbierać jako skrzypienie, więc w końcu znaleźliśmy jakiś punkt zaczepienia dla moich sugestii. Obiecano mi sprowadzić właściwą część/części (chyba osłonę i coś tam) i dać znać kiedy się stawić na wymianę.
Kiedy w czasie jazdy próbnej zasugerowałem że może, tak jak wcześniej z przodu, chodzić o bałwanki, usłyszałem że z tyłu bałwanków nie ma. Przyznam że głupio mi się zrobiło ;)
1.4 T-Jet Dynamic
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

...odboje wraz z osłonką wymienione (nowe mają kolor jasny kremowy, stare były ciemno żółte). Cisza... :)
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02 pisze:...odboje wraz z osłonką wymienione (nowe mają kolor jasny kremowy, stare były ciemno żółte). Cisza... :)
A u mnie stare jak i nowe były ciemnożółte.
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

znalazłem stare zdjęcie i porównałem z nowym
po lewej - było
po prawej - jest
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

krakus02, to teraz mamy takie same. Ja takie mam już od kilku miesięcy jak zrobiłem dym na zielonej lini Fiata to wymienili:
Amortyzatory 2szt
mocowania amortyzatorów 2szt
osłony z odbojami 2szt
i od tego czasu cichutko :zlośnik
Na stronie 20 tego tematu jest zdjęcie moich nowych bałwanków ale wkleję jeszcze raz żebyś nie musiał szukać :foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Moje też są takie kremowe po wymianie.
Kazek
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

kazgas pisze:Moje też są takie kremowe po wymianie.
I jak masz teraz spokój :?
Ja na razie tak :)
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Na większych wybojach trochę je słychać
Kazek
marpo101
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2010, 10:21
Przebieg: 56000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: marpo101 »

Cześć,Witam wszystkich.Dzieki za pozdrowienia,u mnie tez wszystko stuka, jak jade po dziurach, a takich w olsztynie pelno ,slychac jedno wielkie stukanie, i sam juz nie wiem czy to przod czy tyl.W maju mam przeglad ,wiec chyba dojezdze tak do maja.Najgorsze jest to ze jak z kims jade to troche wstyd mi tego stukania ,przebieg 56000.

[ Dodano: |3 Kwi 2011|, o 16:13 ]
sluchajcie wyjasnilo sie ,to co mi pukalo to klapa bagaznika dobijala,juz jest ok :luzak :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

marpo101, to musiałeś mieć nieźle rozregulowaną tą klapę.
Jestem świeżo po wymianie opon. Przy okazji poprosiłem, żeby sprawdzili zawieszenie po zimie, bo co jakiś czas słyszę postukiwanie (opisywałem to jakiś czas temu w tym wątku). Oczywiście poprzedni serwis wtedy stwierdził, że nic złego się nie dzieje. Teraz, w innym ASO, okazało się, że zaczął się sypać łącznik stabilizatora z przodu (prawy), ale gość w serwisie stwierdził, że stuki mogą również powodować osłony tylnych amorów, ale jest to inny rodzaj stuków - określi to, tak jakby coś latało w bagażniku. W moim przypadku najprawdopodobniej odpowiedzialny jest przód. Niestety, za taki łącznik ASO zakrzyczało sobie 97 zł + 65 zł wymiana. Postanowiłem więc użyć swojego "magicznego" źródła i jutro odbieram 2 szt. łączników firmy TRW za 56 zł/szt. Stwierdziłem, że skoro zaczął się sypać prawy, to pewnie i lewy za chwilę poleci, więc skoro mam trochę tańsze części, to polecę od razu z kompletem. W czwartek rano jestem umówiony na wymianę. Dam znać, czy u mnie zlikwidowało to niedogodności dźwiękowe z zawieszenia.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ