Jakie opony letnie do Linki

Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: adamson »

Całkiem możliwe, kiedy to było? :ink
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: smak56 »

adamson pisze: 15 maja 2018, 21:47 Całkiem możliwe, kiedy to było? :ink
Dawno (ale prawda) :ryczy
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: alvaro »

O te chodzi?
https://m.ceneo.pl/21639838
W norauto 210, nie wiem czy kupować teraz, czy w zimie można dużo taniej dostać?

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka


pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: pogromcaslaskiej »

O te😄
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: smak56 »

alvaro pisze: 19 maja 2018, 19:59 ...... nie wiem czy kupować teraz, czy w zimie można dużo taniej dostać?
No i z tym jest problem. Też tak myślałem, z tym że dotyczy to opon zimowych. Myślałem, że kupię latem. W styczniu i lutym zimówki, które chcę kupić kosztowały 220 zł. Teraz cena ich poszybowała na 300. Tak więc z Twoimi może być podobnie :pomysli
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Fiacik »

smak56 pisze: 20 maja 2018, 21:25
alvaro pisze: 19 maja 2018, 19:59 ...... nie wiem czy kupować teraz, czy w zimie można dużo taniej dostać?
No i z tym jest problem. Też tak myślałem, z tym że dotyczy to opon zimowych. Myślałem, że kupię latem. W styczniu i lutym zimówki, które chcę kupić kosztowały 220 zł. Teraz cena ich poszybowała na 300. Tak więc z Twoimi może być podobnie :pomysli
Oj Stefan , Stefan i Ty stary wyga , a nie wiesz, że taki zakup trzeba zrobić przy końcu sezonu ( tak jak napisałeś własnie w styczniu lub lutym) gdzie jeszcze sezon trochę trwa a na stanach magazynowych też jeszcze są zapasy . Zawsze jak te zapasy się kończą to hurtownie lub większe zakłady wulkanizacyjne o tym wiedzą i resztki, które mają sprzedają napalonym klientom po cenach jak w szczycie sezonu .Wiem o tym wiele bo mam kolegę (właściciela takiego dużego zakładu) i przy okazji
sugeruję wszystkim kupować w większych warsztatach i z montażem bo wtedy można sporo wytargować .Kupowanie na All..... nie ma sensu .
Podkreślam - trzeba się targować przy zamawianiu bo marże detaliczne są duże ( oczywiście trzeba się w tych cenach trochę
orientować) bo samo targowanie na zasadzie ,, daj Pan jakiś upust" daje marne efekty.
A co się tyczy samych opon to tak dla przypomnienia wielu kolegom z forum w tym głównie nowym coś o czym już kiedyś
pisałem :
- opona w samochodzie jest zawsze pierwszym amortyzatorem
- opona w dużej mierze jest odpowiedzialna za komfort jazdy( patrz j.w.) , a w jeszcze większym stopniu za hałas na ten komfort
wpływający
- opona w sposób znaczący wpływa na nasze bezpieczeństwo
- są trzy podstawowe rodzaje opon a właściwie bieżnika : kierunkowe , symetryczne i asymetryczne
- na polskim rynku wyróżnia się trzy główne klasy opon (jakościowo/cenowe) : budżetowe , klasa średnia i premium
- większość kierowców kupując opony do swoich samochodów nie ma rozeznania co kupić i kieruje się tym co im poleci
sprzedający lub znajomy, który jakiś model kupił , a wcześniej jeździł np. na starych oponach i teraz uważa , że te co kupił
są och i ach .
- i najciekawsze - duża cześć kierowców wybiera opony bo podoba im się wzór bieżnika nie bacząc na hałas i nie wiedząc
o tym że różnica 3 db to o 100% więcej hałasu.
Podsumowując to uważam , że :
- najlepiej kupić opony klasy premium bo różnice cenowe od 3 lat pomiędzy oponą budżetową a premium są niewielkie
( to w dużej mierze efekt wykupienia przez Goodyear zakładów w Dębicy ) Jest też właścicielem Dunlopa .
- kupienie opon z bieżnikiem asymetrycznym w dużej mierze ( co szczególnie istotne przy naszych Linkach ) pozwala uniknać
problemów ze ściąganiem auta
- pod uwagę należy brać rozmiar opony ( popularne rozmiary są znacząco tańsze ) stad np.jeżdżę na GY 195/65/15 bo
( średnica nie jest większa niż 2 % od podstawowego rozmiaru fabrycznego) co dodatkowo poprawia prawidłowe
wskazania prędkościomierza .
I ostatnia niezwykle ważna uwaga to dbanie o właściwe ciśnienie opon .Doświadczenie jakie mam w tym zakresie wskazuje
na konieczność posiadania własnego dobrego miernika ciśnienia bo to co serwują nam zakłady wulkanizacyjne często zakrawa
na kpiny z kierowcy . Różnice sięgają nieraz 0,4 atm głównie w górę , a klient się potem dziwi że mu,, w zawieszenia" stuka .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: smak56 »

Fiacik pisze: 21 maja 2018, 11:36Oj Stefan , Stefan i Ty stary wyga
Ze wszystkim co napisałeś zgadzam się w 100%, za wyjątkiem cytatu :lacha
Może to tak wygląda jak patrzy się z boku, ale doświadczenia w zakupie nowych opon to ja nie mam! :ink Pierwsze dobre nowe opony (przemyślane), które kupiłem to Dunlop Blu..... . Zimowe, które chcę kupić (Dunlop lub Kleber) były w dobrej cenie, ale myślałem, że latem będzie taniej. No cóż :zdiwiony . Zapisałem ceny z końca sezonu i jak bieżące do nich się zbliżą to je kupię. :ink
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: alvaro »

Przymierzam się do tych Bluresponse, jak myślicie, to już czas?
http://www.opomarket.pl/p1461,opona-205 ... e-91v.html
Czy czekać jeszcze do sierpnia?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: mwas »

Ale pytasz nas, czy masz już wymienić opony czy jak ? :lacha Bo jeśli zwlekasz z wymianą z zimówek, no to Ci powiem, że... TAK :lacha To już najwyższy czas :lacha :ryczy
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: alvaro »

LOL :) Nie no myślę o letnich na następny sezon i dobrej cenie w tym okresie zgodnie z wypowiedzią Fiacika :)
DaRiuSz
klubowicz
klubowicz
Posty: 83
Rejestracja: 24 sty 2014, 21:59
Przebieg: 118200
Silnik: 1.4 8V+lpg
Rocznik: 2009
Lokalizacja: TSA
Podziękował: 1 raz

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: DaRiuSz »

Witajcie, postanowiłem odświeżyć temat. W wątku przewijają się opony Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16, mam pytanie do użytkowników jak z ich trwałością?, na necie piszą że są miękkie, ale ilu użytkowników tyle opinii, a nie ukrywam że chciałbym kilka sezonów na nich pobrykać. Natomiast zastanawiam się nad innymi oponami, a mianowicie - 205/55/16 91H Hankook Ventus Prime 3, może ktoś używa i podzieli się opinią?. Za tymi przemawia to, że mają rant, no i oczywiście cena. Może Koledzy mają inne propozycje?.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: pogromcaslaskiej »

Te hankooki to mają 71db przy tym rozmiarze,a Dunlop 68db,dosyć znacząca różnica,Dunlop to naprawdę bardzo dobra opona,jak kupisz będziesz zadowolony w 100%,zużywają się jak każda inna opona,ale może ktoś ma takie hankooki to się jeszcze wypowie.
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: marcin24 »

ja jeżdżę na hankook -ach i już dwa sezony przejeździłem i na pewno na jeszcze wiele starczą, na głośność nie zauważyłem żeby były jakoś głośne, fajnie trzymają się na mokrym nawet w niskich temperaturach a 3dB różnicy czy to odczujesz ???
Pozdrawiam wszystkich
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: pogromcaslaskiej »

Szum opon może stanowić nawet 1/3 niechcianych dźwięków docierających do uszu pasażerów w kabinie auta. Dobór odpowiednich opon może zmniejszyć natężenie nieprzyjemnych dźwięku nawet o 3-4 dB. Dla ludzkiego ucha to duża różnica – 3 dB mniej to blisko dwukrotnie ciszej,tyle teorii.Dla mnie to odczuwalna różnica pomimo że jestem już trochę głuchy😁,ale może dla głuchszych o demnie różnicy nie ma.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Fiacik »

pogromcaślaskiej potwierdzam to co piszesz i to tylko mnie utwierdza w tym co już wiem tzn.jeżeli chce się jeździć cicho i komfortowo to nie ma innej racji jak tylko
kupno opon z najwyższej półki czyli z grupy GY ,Continental ,Yokohama,Bridgestone .
Jeżdżę aktualnie już na 2-gim komplecie Goodyear Efficient Grip Performance i w porównaniu z innymi to ( niebo a ziemia).Są ciche ,miękkie i czuć że trzymają się drogi,
ponadto jak wiele tańszych opon nie twardnieją po 1-2 sezonach .Dodatkowo można je kupić w atrakcyjnych cenach bo GY przejął Dębicę i tam produkuje te opony
( w zależności od rozmiaru) Współpracujące z grupa GY hurtownie oferują i zakłady wulkanizatorskie oferują też Dunlopa ( forumowicze tez chwalą ) oraz Fuldę .
Kiedyś różnice cenowe pomiędzy czołówką a oponami w ,,średnich cenach" czy tez budżetowymi były bardzo duże , obecnie się to znacząco zmieniło
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ