A cóż to za dźwięk?

ptasiur
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:48
Przebieg: 125700
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 6 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: ptasiur »

U mnie zaczęło się 2 miesiące temu i występuje ok. raz na 10 odpaleń. Po zimie się nad tym zastanowię
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: adamson »

W moim przypadku trwało to od ok. 3 miesięcy i piskało za każdym razem przy odpalaniu zimnego silnika.

Tak czy inaczej trzeba się nad tym pochylić, wcześniej czy później ;)


Pozdrawiam. Adam.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: daro70 »

ptasiur pisze:U mnie zaczęło się 2 miesiące temu i występuje ok. raz na 10 odpaleń. Po zimie się nad tym zastanowię
U mnie ten dżwięk trwa już dwa lata od jesieni do wiosny , zgodnie z zaleceniami i namowami nic nie robię odpala.... to odpala jak już będzie sytuacja krytyczna wyjmę wyczyszczę - zregeneruję .
Obrazek
grv
Posty: 70
Rejestracja: 12 gru 2016, 9:57
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Czeladź
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: grv »

Taki sam gwizd pojawił się u mnie w grudniu, gdy była niska temp. i nie minął, gdy się ociepliło:)
Zawsze po postoju np. 8 godz. Bardzo wkurzające i obawiałem się, że kiedyś odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.
Oddałem do elektromechanika, ponieważ nie mam garażu, ani kanału. Skasował 160 zł. Robocizna 80 zł i bendiks Hitachi również 80 zł.
Na razie spokój.
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: karollino »

Panowie a skąd Wy macie takie dobre ceny? 50 PLN? 140 PLN? 200PLN? U mnie też bendix nie odbija i w warsztacie krzyknęli mi... 400 PLN. Ktoś we Wrocławiu robił to ustrojstwo i może wypowiedzieć się ile zapłacił?
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: Szulcik74 »

U mnie też coraz częściej dochodzi z silnika po odpaleniu, w szczególności w wilgotne dni dziwne chrobotanie no smród palonej gumy. W piątek jak jechaliśmy z dziećmi do szkoły i pracy to małżonka myślała że samochód się zapali. Pierwszy raz takie rzeczy zaczęły się dziać 1,5 roku temu ale z biegiem czasu coraz bardziej się nasila. Coś czuje że to alternator, w czwartek jadę na serwis, mam nadzieję ze do tego czasu linejka nie odmówi posłuszeństwa :-)
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: zibi186 »

Szulcik74 pisze:U mnie też coraz częściej dochodzi z silnika po odpaleniu, w szczególności w wilgotne dni dziwne chrobotanie no smród palonej gumy. W piątek jak jechaliśmy z dziećmi do szkoły i pracy to małżonka myślała że samochód się zapali. Pierwszy raz takie rzeczy zaczęły się dziać 1,5 roku temu ale z biegiem czasu coraz bardziej się nasila. Coś czuje że to alternator, w czwartek jadę na serwis, mam nadzieję ze do tego czasu linejka nie odmówi posłuszeństwa :-)
Szulcik , w Twoim przypadku obstawiam : łożysko sprzęgła alternatora , rolkę odciskową albo łożysko sprzęgła sprężarki klimatyzacji -co prawdopodobnie jest i u mnie . Sprawdź, czy po włączeniu klimy masz słyszalnie mniejszy hałas spod maski . Jeśli tak , to niemal pewne , że to łożysko sprężarki. Przy okazji -czy ktoś już z tym robił ? Albo czy istnieje możliwość pominięcia sprężarki w t-jet i założenie paska od wersji bez klimy ? Nie mogę w tym momencie pozwolić sobie na "uziemienie" linki . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

zibi186 pisze: Albo czy istnieje możliwość pominięcia sprężarki w t-jet i założenie paska od wersji bez klimy ? Nie mogę w tym momencie pozwolić sobie na "uziemienie" linki . Pozdrawiam :)
Pasek z Bravo II 1.4 16v w wersji bez klimy.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: zibi186 »

Dzięki Kuzyn :) Pytanie dodatkowe : czy sposób założenia paska z pominięciem sprężarki zmienia się w jakiś istotny sposób ? Masz może schemat tego montażu ?
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: Szulcik74 »

Rolki odciskowej nie obstawiam ponieważ równo rok temu wymieniałem rozrząd, łożyska klimy też nie ponieważ nie dzieje się nic złego jak włączam klime. Zaświeciła się za to dwa razy ikonka z akumulatorem na desce rozdzielczej sygnalizująca awarie układu elektrycznego.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: zibi186 »

Szulcik74 pisze:Rolki odciskowej nie obstawiam ponieważ równo rok temu wymieniałem rozrząd, łożyska klimy też nie ponieważ nie dzieje się nic złego jak włączam klime. Zaświeciła się za to dwa razy ikonka z akumulatorem na desce rozdzielczej sygnalizująca awarie układu elektrycznego.
To , że nie dzieje się nic zlego gdy wlączasz klimę niczego nie dowodzi . Łożysko sprzęgła kompresora akurat najwiekszą pracę ( z tego , co udalo mi się ustalić :) ) wykonuje właśnie wówczas, gdy klima jest wylączona i wtedy najbardziej go słychać, czyli stawia największy opór na pasek stąd smrodek gumy . Jeśli się mylę , niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi , bardzo proszę . Ikonka z akumulatorem sygnalizuje brak ladowania , może więc to być jak najbardziej alternator , ale też każde zatrzymanie lub być może zwolnienie przesuwania się paska może dać taki objaw jak mi się wydaje . Najlepiej chyba zrzucić pasek i uzyskać pewność ruszając kolejnymi elementami :) A mowiąc o rolce odciskowej miałem na myśli tą od paska osprzętu , a nie od rozrządu . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: Szulcik74 »

zibi186 pisze:
Szulcik74 pisze:Rolki odciskowej nie obstawiam ponieważ równo rok temu wymieniałem rozrząd, łożyska klimy też nie ponieważ nie dzieje się nic złego jak włączam klime. Zaświeciła się za to dwa razy ikonka z akumulatorem na desce rozdzielczej sygnalizująca awarie układu elektrycznego.
To , że nie dzieje się nic zlego gdy wlączasz klimę niczego nie dowodzi . Łożysko sprzęgła kompresora akurat najwiekszą pracę ( z tego , co udalo mi się ustalić :) ) wykonuje właśnie wówczas, gdy klima jest wylączona i wtedy najbardziej go słychać, czyli stawia największy opór na pasek stąd smrodek gumy . Jeśli się mylę , niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi , bardzo proszę . Ikonka z akumulatorem sygnalizuje brak ladowania , może więc to być jak najbardziej alternator , ale też każde zatrzymanie lub być może zwolnienie przesuwania się paska może dać taki objaw jak mi się wydaje . Najlepiej chyba zrzucić pasek i uzyskać pewność ruszając kolejnymi elementami :) A mowiąc o rolce odciskowej miałem na myśli tą od paska osprzętu , a nie od rozrządu . Pozdrawiam :)
No cóż w czwartek w serwisie się okaże co to jest. Orientujecie się ile może kosztować regeneracja albo wymiana alternatora?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: zibi186 »

Za altek placilem coś okolo 400zl ponad dwa lata temu. Sam demontowalem i montowalem nowy , wiec tylko koszt altka
Sprawdzilem - w 2014 altek kosztowal mnie dokladnie 490zl .
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: Szulcik74 »

No więc przedwczoraj odebrałem linejkę z warsztatu i okazało się że to końca swojego żywota osiągnął alternator. Obudowa nie pękła przy czym serwisant bardzo się zdziwił ale w środku prawie wszystko kompletnie się sfajczyło. I tym sposobem mam nowy altek firmy Magnetti Marelli.
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: A cóż to za dźwięk?

Post autor: robert75 »

A jakie koszty?
ODPOWIEDZ