Problem z wrzuceniem biegów

Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: zibi186 »

Kuzyn , czyli myślisz że Szczypior faktycznie ma sprzęgło do wymiany ? Bo wydaje mi się , że uszkodzenie samego docisku chyba nie powinno objawiać się w taki sposob :pomysli Ale ceny rzeczywiście okazyjne :))
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

zibi186 pisze:Kuzyn , czyli myślisz że Szczypior faktycznie ma sprzęgło do wymiany ? Bo wydaje mi się , że uszkodzenie samego docisku chyba nie powinno objawiać się w taki sposob :pomysli Ale ceny rzeczywiście okazyjne :))
Wydaje Ci się :) a koledzy na forum takie mieli objawy, przeczytałem każdy temat o sprzęgle.
Między innymi
http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=2560
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: zibi186 »

Szczypior, ja myślę tak : uślizgu sprzęgła nie ma, więc zasprzęglenie jest pełne . Problem z wrzucaniem biegów mógłby występować przy nieprawidłowym wysprzęglaniu , inaczej -gdybyś nie dociskał sprzęgła do konca to objaw byłby właśnie taki. Ale docisk nie rozróżnia biegów , wszystkie musiałyby zapewne wchodzić równie ciężko .i tak samo powinieneś mieć problem z wyrzucaniem biegów . Zgadzasz się ?
Nie pamiętam, czy diesel ma hydrauliczny docisk ?
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że jeśli na wyłączonym silniku wszystko chodzi cacy, to całe zewnętrzne sterowanie skrzynią możemy uznać za sprawne.
Jeśli po odpaleniu jest problem, to grzebiemy przy sprzęgle, docisku itd.
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

Zibi186, nie zastanawiam się nad tym skoro ktoś pisze jasno i wyraźnie, że tak jest jak sprzęgło pada. Czytałeś temat co wrzuciłem? Wymienię i się okaże.
Kuzyn Na wyłączonym silniku biegi wchodzą dobrze.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: skory85 »

Szczypior dodaj ceramizer do oleju w skrzyni już niedługo będę miał 1500 km i aż mnie zadziwia zmiana biegów w mojej 1.4 V8 jest coraz lżej i wszystko chodzi płynnie i nie zauważyłem zgrzytow przy wstecznym.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

Czy ktokolwiek z was czytał temat który wrzuciłem? To nie mój wymysł z dociskiem.

Jak pisałem, mało komu wytrzymuje 100tys u mnie jest 120tys więc raczej dobre nie jest :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: skory85 »

Czytałem od początku :) a tak jak pisałem byłem sceptycznie nastawiony do tego specyfiku co sam dodałem do skrzyni biegów.... Jestem mile zaskoczony na samej galce, wszystko lekko wchodzi i nie zgrzyt nic. Ale zrobiłem to bo zaczęło mi kąpać na pół osiach. Teraz jak już jest ceramizer zobaczę środek do uszczelniania polosi.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: mwas »

skory85, mądralo, ale Ty wymieniałeś sprzęgło rok temu :luzak Ja mogę jedynie potwierdzić słuszność wymiany sprzęgła w opisywanych przypadkach zgrzytania biegów, zwłaszcza pierwszego i wstecznego - maiłem to i ja dokładnie rok temu i skończyło się to wymianą sprzęgła. Po wymianie - jak ręką odjął :luzak Rozpisywałem się z resztą również na ten temat na forum :ink W 1.3 MJ pewnie będzie identycznie, jak z resztą opisywane jest to w wątku przytoczonym przez Szczypiora :ink I fakt - w jednostkach 1.3 MJ sprzęgło niestety dość szybko "klęka" :oj
Obstawiam więc, że u kolegi Dominik0215 będzie dokładnie to samo :ink I stwierdzenie tutaj, że "sprzęgło jest dobre, bo nic się nie ślizga ani nie szarpie" niestety nie powinno być tutaj wyrocznią - sama tarcza sprzęgła może i są sprawne, ale pewnie docisk już siada a jak się wymienia docisk, no to umówmy się - tarcza sprzęgła to tylko formalność i warto ją również od razu wymienić :ink Zastanawiam się tylko, czy w przypadku tego Bravo nie wiąże się to z większymi kosztami :pomysli Tam jest dwumasa ? :pomysli Ale jest, czy jej nie ma - efekty ewidentnie wskazują na problemy ze sprzęgłem :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

Tak jak mówiłem :) może w końcu zibi186 uwierzy w to co pisałem :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: mwas »

Szczypior, wymień sprzęgło i wszystko się potwierdzi :ink Tylko... zaraz po wymianie uważaj, żebyś nie wdeptał pedału sprzęgła w podłogę :lacha Różnica w twardości pedału sprzęgła będzie kolosalna :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: zibi186 »

Szczypior pisze: 08 kwie 2018, 11:35 Tak jak mówiłem :) może w końcu zibi186 uwierzy w to co pisałem :)
Ale ja Ci wierzę ! 😄 Tylko tak jak mówiłem -osobiście nie widzę powodu wymiany sprzęgła , jeśli nie ma typowych oznak jego zużycia - ślizganie 😄 rozumiem też , że jeśli będziesz już wymieniał docisk , to sama wymiana sprzęgĺa niezależnie od jego przebiegu to formalność . 😉 Chcę tylko dodać , że sam miałem problem z wrzucaniem wstecznego biegu jakiś czas temu i zniwelowałem to właśnie delikatnie skracając odpowiednią linkę zmiany biegów . Zabieg ten opisałem zresztą na forum ze zdjęciami , nie wiem dlaczego nie mogłeś tego znaleźć . . Widocznie nie zrobiłem z tego manuala , tylko gdzieś " wcisnąłem " przy okazji 🤔 Będę musiał chyba to odszukać i podesłać Ci link - jeśli oczywiście temat nadal Cię interesuje 😉 Absolutnie też nie upieram się , że nie masz racji i sprzęgła nie trzeba wymieniać . Prawdopodobnie masz ją . Ja pisałem Ci tylko to , co sam wywnioskowałem w tym temacie . Zresztą zobaczysz , że po zrzuceniu skrzyni i ponownym montażu jej raczej i tak skończy się na regulacji linek 😉
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

Jak odnajdziesz ten temat to podeślij :)
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: zibi186 »

Szczypior pisze: 08 kwie 2018, 22:21 Jak odnajdziesz ten temat to podeślij :)
Spoko , poszukam :)
Jest ! :
http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php ... start=6645
Okazuje się , że nie ze zdjęciami - jak pisałem wcześniej , ale ze zdjęciem :) myślę jednak , że jest dość wyraźne i pokazuje co i jak 😉
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z wrzuceniem biegów

Post autor: Szczypior »

Sprzęgło wymienione, pedał wręcz sam wpada w podłogę. Tarcza nie była tragiczna ale docisk był bardzo wytarty, zrobił się rant na słoneczku.
Biegi wchodzą lekko, wsteczny okaże się po dłuższej jeździe.

Co do regulacji to linkę od strony grodzi, trzymamy szczypcami i kluczem wkręcamy o jeden obrót?
ODPOWIEDZ