Brak mocy

Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Brak mocy

Post autor: Arek »

Mam problem a w serwisie jestem umówiony dopiero na przyszły tydzień.
Może ktoś coś doradzi.
Ale do rzeczy:
Od kilku dni przy ruszaniu jak i przy przyspieszaniu auto nie ma mocy. Chcę ruszyć o on mi się toczy, po jakimś czasie lekko złapie moc i jakoś jedzie, ale to i tak nie jest tak jak być powinno. tak samo jest przy zmianie biegów najpierw brak mocy a potem delikatnie wchodzi na obroty ale to znowu nie tak jak być powinno.
Tak samo dzieje się na gazie jak i na benzynie. Czasami pojawia się komunikat aby uzupełnić paliwo pomimo tego , że go nie brakuje.
Od dłuższego czasu jeżdzę z zapaloną kontrolką silnika ale nic się nie działo.
Dwa dni temu podłączyłem pod program w telefonie i wyświetlił się komunikat o błędzie P1172.
Skasowałem błąd i od dwóch dni się nie pojawia.
Pomyślałem że może coś filtrem paliwa, ale na forum wyczytałem że T-jety chyba go nie mają.
Nie wiem czy jestem teraz wyczulony , ale wydaje mi się jakby silnik się mocniej nagrzewał bo nawet czuć taki dziwny delikatny zapach w kabinie. temperatura wody jest ok, ale temperatura oleju dochodzi do 103 stopni.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: mwas »

Odczytałeś telefonem, że silnik miał jakiś błąd, ale nie zainteresowałeś się, co on oznacza ? :oj Według "internetów" P1172 jest to "mieszanka zbyt bogata". Jeździsz na "podtlenku butanu", więc błąd sugerowałby źle wyregulowaną instalację. I teraz pytanie: czy auto nie ma mocy tylko na LPG, czy na PB też ?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Arek »

To samo występuje na gazie jak i na benzynie.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Brak mocy

Post autor: zibi186 »

Kolego , moim zdaniem ten błąd świadczy o zbyt bogatej mieszance , co z kolei zgadzało by się z Twoimi objawami . Kiedy ostatnio zaglądałeś np. do filtra powietrza ? Albo kiedy wymieniałeś filterki lpg ? Źle ustawiona instalacja lpg może powodować zmiany w mapie paliwowej pb . Stąd mogą być Twoje problemy . Sugeruję w pierwszej kolejności doprowadzić do porządku pracę silnika na pb ,gdy już będzie na benzynce ok później zająć się lpg . Inaczej koszta będą się powielać . Nie można ignorować takich sygnałów po prostu usuwając bląd . Trzeba pochylić się nad problemem :) Wygląda więc na to , że nie dokucza Ci brak mocy , tylko papu za dużo i koniki nie są w stanie zjeść i się dławią :) Pozdrawiam :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Szczypior »

Trochę zębów zjadłem na LPG, czy jak to się mówi :) pierwsza, rzecz to odłącz akumulator na kilkanaście minut aby się zresetowal ECU, jeżeli gaz jest źle ustawiony to rozwali mapę benzyny i na obu paliwach będzie chodził źle. Po tym zabiegu, nie włączając gazu z 50-100km tylko jeździj na pb. Jeżeli będzie miał moc to nie szukaj usterki w pb tylko regulacja gazu się kłania,sprawdzenie podzespołów. Co tam masz wrzucone?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: mwas »

I z tego również wynika komunikat z koniecznością uzupełnienia paliwa - silnik wciąga tyle paliwa, że komputer stwierdza, iż pozostała w baku ilość nie wystarczy na przejechanie 50 km :ink W kwestii przywrócenia prawidłowych map paliwowych - potrzebny Ci będzie normalny interfejs diagnostyczny, którym możesz się połączyć z autem poprzez program Multiecuscan. Tam, w zakładce z silnikiem, w regulacjach są opcje wykasowania parametrów samoadaptacyjnych - polecam to wykonać a następnie pojeździć chwilę tylko i wyłącznie na samym PB. Jeśli po tej operacji wszystko wróci do normy, to do regulacji instalacja LPG :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: mwas »

Ooo... rustin wysłał posta w tym samym momencie, co ja :luzak I pisze o dokładnie tym, co ja, tylko z opcją odłączenia akumulatora - też tak można spróbować wyzerować mapy benzynowe :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Brak mocy

Post autor: zibi186 »

rustin pisze: 14 mar 2018, 12:20 Trochę zębów zjadłem na LPG, czy jak to się mówi :) pierwsza, rzecz to odłącz akumulator na kilkanaście minut aby się zresetowal ECU, jeżeli gaz jest źle ustawiony to rozwali mapę benzyny i na obu paliwach będzie chodził źle. Po tym zabiegu, nie włączając gazu z 50-100km tylko jeździj na pb. Jeżeli będzie miał moc to nie szukaj usterki w pb tylko regulacja gazu się kłania,sprawdzenie podzespołów. Co tam masz wrzucone?
Rustin , nie w każdym aucie odłączenie klem spowoduje reset i przywrócenie " fabrycznej" mapy paliwowej , niestety . . . Ale nie wiem , czy u nas taki zabieg do tego wystarczy - nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić 😄
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Arek »

Filtr gazu i powietrza był wymieniany 6 m-cy temu.
Z tym błędem już się przyzwyczaiłem jeżdzić, bo co jakiś czas mi się zapala.
Przez pierwsze dwa lata co kilka m-cy jeżdziłem z Łodzi do Katowic do auto Gaz Śląsk gdzie na nowo ustawiali mi instalacje (6 m-cy temu była regenerowana.
Z tym błędem to jest tak czasami pali się kilka m-cy i wszystko jest Ok , potem gaśnie na kilka m-cy i znów się pojawia, więc już zacząłem mniej na niego zwracać uwagę.
Rozłączę aku i spróbuję w Multiecuscan powrócić do ustawień.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Brak mocy

Post autor: zibi186 »

Arek , tym autem na lpg zrobilem już 100k km i kontrolka silnika ( odpukać ! ) nie pojawiła mi się ani jeden raz . Moim zdaniem nie jest to normalne i coś masz tam ewidentnie skopane . W dziale z lpg jest dość dużo informacji . Może tam ktoś bardziej obeznany pomoże Ci ten problem usunąć .
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Arek »

Z tym gazem mam juz zrobione 150 tys km. Na początku bardzo się tym przejmowałem jeżdziłem od mechanika do mechanika. W końcu zacząłem jeżdzic do katowic do faceta który szkoli wszystkich gazowników w fiacie.
Ustawia mi wszystko i na jakieś 6-12 m-cy jest ok pomimo tego że po jakimś czasie pojawia się kontrolka. Dopiero jak zaczyna mi falować na wolnych obrotach to znowu jadę.
Gaz Tartarini
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

T-jet raczej się nie wyzeruje, a na pewno nie wszystko. Wiem to po wymianie zaworu upustowego. Musisz podpiąć kompa i zrobić wyzerowanie wartości samoadaptacyjnych. Jeśli to pomoże, to winny będzie LPG. Jeśli nie pomoże, to musisz skontrolować układ paliwowy.
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Arek »

Czy pamieta ktos pod jakim portem i przy jakiej predkosci dziala multiecuscan
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: mwas »

Port zależy od tego, na jakim zainstalował Ci się interfejs, prędkość też zależy od samego interfejsu. U mnie chodzi na 38400 ale mój nie powinien być tutaj wyznacznikiem. Najbezpieczniej jest chyba ustawić 9600, ale można spróbować 14400 i 19200.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak mocy

Post autor: Arek »

Dziekuje wszystkim za pomoc. Niestety auto stanelo. Nie chcialo wejsc na obroty pow. 1 tys.
Czekam w serwisie na auto zastepcze i jutro moze będę cos wiedzial wiecej
ODPOWIEDZ