Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: cobi92 »

Witam wszystkich

Na wstępie zaznaczę, że korzystałem z opcji "szukaj" i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu
Niestety od jakiś 2 tygodni jest problem z odpalaniem na rozgrzanym silniku, do tej pory miało to miejsce 4-krotnie. Auto po długim postoju paliło i pali jak na zawołanie. Problem występował np. gdy auto zmęczyło np sporą liczbą podjazdów w górach w temperaturze +30 z włączoną dość mocno klimą. Zostawione na 5 minut pod sklepem nie chciało ponownie odpalić. Innym razem nie chciało zapalić po przejechaniu ok 60 km, znów w upale, znów z klimą i dość mocno obciążony. Dziś dopadło go 2-krotnie (nadal upały), raz po 30 km wracając z pracy i wstępując do sklepu, a potem po kolejnym kilometrze gdy parkowałem pod domem i uznałem, że jednak go doparkuję o 10 cm.
Gdy pojawia się problem, po włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu go do połowy, odczekaniu, aż wszystkie kontrolki zgasną, a następnie próbie odpalenia na luzie przy wciśniętym sprzęgle, nie dzieje się nic. Nie kręci, nie nic słychać. Radio, klima, światła i wszystko działa, więc akumulator bym wykluczył. Był wymieniany rok temu. Oczywiście próbowałem odpalać po uprzednim wyłączeniu wszystkiego co bierze prąd, nic to jednak nie daje. Wszystkie próby wyglądają tak samo: nie próbuje nawet zakręcić. Problem "rozwiązuje się" sam. Czasem wystarczy spróbować 3-4 razy, czasem jednak nie idzie go odpalić przez 10-15 minut. 2 razy zdążyłem już sięgnąć po numer na assistance, wtedy auto nagle zapalało. Wystarczyło przekręcić i palił jak gdyby nigdy nic. Chyba uznało, że jednak nie chce na lawetę :lacha Nie wyświetlają się żadne błędy, podłączony do komputera również nic nie wykazał.
Ktoś ma jakieś pomysły co to i co z tym zrobić? panic
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: Tomek »

Witaj.
Rozrusznik raz kręci raz nie kręci.. wskazuje to na problem typowo elektryczny, w pierwszej kolejności sprawdziłbym połączenia, klemy na akumulatorze, kabel masowy, połączenia przy samym rozruszniku. Jeżeli to nie pomoże to wtedy z samym rozrusznikiem do elektryka.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: zibi186 »

Witaj . Kable masowe albo rozrusznik -jak powiedział Tomek :) Pozdrawiam .
albert120
klubowicz
klubowicz
Posty: 156
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:46
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kujawsko-Pom
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: albert120 »

Witam
Moim zdaniem jest to awaria rozrusznika a konkretnie elektromagnesu.
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: cobi92 »

W takim razie gdy auto trafi na wymianę łańcucha rozrządu (tu też mam mały problem w moim 2 temacie: http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=35&t=4530) poproszę o sprawdzenie zasugerowanych przez Was podzespołów.
Dzięki za pomoc ! :)
Awatar użytkownika
Messonline
klubowicz
klubowicz
Posty: 138
Rejestracja: 18 kwie 2011, 23:20
Przebieg: 197000
Silnik: 1,3 16v MJ 90KM
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: Messonline »

Miałem tak samo - po dłuższej trasie stanąłem np zatankować....i nie odpalał. Nie kręcił nawet. Tylko cyknięcie i cisza. Trzeba było odczekać chwilę i palił jakby nigdy nic. Wymieniłem rozrusznik i narazie spokój.
Jak lubisz taką zabawę to możesz próbować wymiany samemu ale nie polecam. Zeszło mi 3h grzebania.
salata102
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lis 2011, 20:54
Przebieg: 86000
Silnik: 1,3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Problemy z odpalaniem na CIEPŁYM silniku

Post autor: salata102 »

Zanim weźmiesz się za grubszą robotę sprawdź dokładnie przewód masowy. Miałem podobny problem
http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=38&t=3521
ODPOWIEDZ