LPG butla do jazdy na wstecznym

Awatar użytkownika
kramer
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2017, 7:14
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

LPG butla do jazdy na wstecznym

Post autor: kramer »

Jak to jest z czymś co określa się jako butla zamontowana do jazdy na wstecznym?
Sposób montażu zbiornika lpg ma faktycznie jakieś poważne znaczenie?

Obrazkowe wyjaśnienie co to jest zbiornik lpg do jazdy na wstecznym
http://lpgmasters.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym/

Gazownicy mają na ten temat różne zdanie, jedni kategorycznie twierdzą że trzeba przerabiać inni mówią że nie ma problemu.
Przejmować się źle zamontowanym zbiornikiem lpg czy można z tym spokojnie żyć i nie przejmować się?
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: LPG butla do jazdy na wstecznym

Post autor: leszek1234 »

problem jak w skeczu o drzwiach Kabaretu Moralnego Niepokoju - "będzie pan częściej wchodził czy wychodził?" . Analogicznie - będzie pan częściej przyspieszał czy zwalniał? jechał z góry , czy po górę? i odpowiedź: chciałbym mniej więcej pół na pół;) Chyba , że zauważasz wariowanie instalacji gazowej w opisanych sytuacjach (czyli, że się gaz włącza i wyłącza podczas jazdy). Pewnie zamiast przerabiać wystarczy nie jeździć na rezerwie. To moje zdanie, ale może ja mam zrobione poprawnie (tzn. pływak nie do przodu ani tyłu tylko z boku) - nie wiem.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: LPG butla do jazdy na wstecznym

Post autor: zibi186 »

kramer pisze:Jak to jest z czymś co określa się jako butla zamontowana do jazdy na wstecznym?
Sposób montażu zbiornika lpg ma faktycznie jakieś poważne znaczenie?

Obrazkowe wyjaśnienie co to jest zbiornik lpg do jazdy na wstecznym
http://lpgmasters.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym/

Gazownicy mają na ten temat różne zdanie, jedni kategorycznie twierdzą że trzeba przerabiać inni mówią że nie ma problemu.
Przejmować się źle zamontowanym zbiornikiem lpg czy można z tym spokojnie żyć i nie przejmować się?
Kramer , moim zdaniem Twój bolid nie ma takiego przyspieszenia ( bez obrazy ) , aby paliwo lpg wciskalo się w ściankę zbiornika . Zresztą w Twoim rejonie jakichś wielkich podjazdów pod wzniesienia raczej też za dużo się nie znajduje . Tymbardziej jeżeli Twoim jedynym problemem z lpg jest właśnie ten tekst z linku , to jak najbardziej nie przejmować się -tak myślę :) Pozdrawiam :)
Animal
klubowicz
klubowicz
Posty: 130
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:23
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: LPG butla do jazdy na wstecznym

Post autor: Animal »

mi sie czasem zdarza ze jak mam juz nieduzo gazu i mocniej wcisne gaz to potrafi wlasnie rozlaczyc.....pozniej wlacze spowrotem na gaz i pojade juz spokojnie to starczy jeszcze na 10km ;)
ODPOWIEDZ