Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

jakmic
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 20 wrz 2016, 17:27
Przebieg: 90000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: jakmic »

Witam.

W styczniu chcę zagazować linkę, i wydać do 2500 zł.

Dlatego powoli zaczynam kompletować informacje na temat zestawu LPG do mojego T-Jeta. Zależy mi na bezproblemowej eksploatacji, dlatego też szukam warsztatu który posiada już doświadczenie z tym silnikiem.
Zależy mi także na takim warsztacie który rozbierze głowice do nawiercania otworów (chyba że nie ma przeciwwskazań) :)

Proszę was o podanie podzespołów na których będzie najlepiej się sprawować instalacja.

Aktualnie posiadam seicento zagazowane w http://www.lewandowski-autogaz.pl/ Zenit Compact za 1900zł, i sprawuje się bynajmniej dobrze. Linki raczej nie chcę powierzać im dlatego że nie mają doświadczenie z T-jetem a po drugie to nie podobało mi się jak z pośpiechem gazownik zakładał instalacje - 2 godz i pozamiatane. Do T-jeta polecił mi identyczną instalacje co do seicento. :?

Wysłałem także zapytanie do http://www.egp.pl/ w Warszawie (350 km ode mnie) który ma bogate doświadczenie z T-jetem. W odpowiedzi napisali do mnie:
Rekomenduję do Pana samochodu: 2 instalacje, które gwarantują komfort i niezawodność korzystania z samochodu po montażu LPG !!!
1. BRC SQ 32 OBD - PEŁNA WŁOSKA KOMPLETACJA - Włoska instalacja , uznanego na rynku LPG producenta Włoskiego, 100% BRC, nie składak!
Gwarancja: 2 Lata gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce koła, Krajowym Pakietem Autoassistance, najlepsza w swojej klasie instalacja
LPG dostępna na rynku, na reduktorze z dużym zapasem wydajnościowym, zbiornik do 47L w cenie - 2900 zł http://www.egp.pl/sequent32.htm

2. Prins VSI-2.0, PEŁNA HOLENDERSKA KOMPLETACJA. Set renomowanego i znanego na rynku producenta LPG. Prins to prekursor w dziedzinie autogazu, tworzący produkty klasy Premium!
Gwarancja na Prinsa to 24 miesiące bez limitu kilometrów, 100 % oryginalny set Prins ze zbiornikiem w miejsce koła zapasowego zbiornik do 47L w cenie - 3600 ZŁ http://www.egp.pl/prins.htm
Instalacja ta dedykowana jest do silników z wtryskiem pośrednim i jest opcją zapewniającą 100 % komfortu i bezpieczeństwa po montażu LPG.
Zapraszamy do obejrzenia galerii Foto z realizacją LPG do Fiata, która jest dumą Energy Gaz Polska: http://www.egp.pl/lpg-do-fiata.htm



Jakub :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja mam Stag 4 plus, wtryski Hana, reduktor AC i d*** nie urywa. Auto jest słabsze, a przy odjęciu na wysokich obrotach odcina paliwo jakby na 2 razy, uczucie jak w przelewającym gaźniku. Ale z drugiej strony przejechałem 50 tyś km bez żadnej usterki sprzętu czy konieczności regulacji. Do spokojnej jazdy w zupełności wystarczy.
Jeśli chodzi o koszty, to do T-Jet musisz się liczyć z kwotą +3000zł.
jakmic
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 20 wrz 2016, 17:27
Przebieg: 90000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: jakmic »

Koledzy a czy możecie polecić jakiś warsztat LPG w Wielkopolsce mający doświadczenie z T-jetem ?
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: ślimak »

jakmic pisze:Koledzy a czy możecie polecić jakiś warsztat LPG w Wielkopolsce mający doświadczenie z T-jetem ?
Gadaj z helletic-em On z Pyrlandi i gaz robił u siebie. Fakt, że w 77KM.Jednak gazownik może być dobry
88=))
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: helletic »

No właśnie...nie polecam tego gazownika, u którego robiłem instalkę...a i o dobrym w okolicy nie słyszałem. Gdyby nie Sylwek i jego pomoc, to pewnie do dziś bym się nie połapał, że wszystko mi tam źle pozakładali :zły
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
jakmic
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 20 wrz 2016, 17:27
Przebieg: 90000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: jakmic »

dostałem kilka odpowiedzi z warsztatów :

DAR GAZ
Witam...

Tak sporo tych silników zagazowałem także jest mi dobrze zanany.
Zestaw jaki proponuję to:
- elektronika sterująca stag Q-box
- wtryski barracuda
- reduktor kme Tur do 200 koni
- butla w kole zapasowym
- wlew pod klapką
- przewody wodne i gazowe Parker
- filtr fazy lotnej z wkładem z włókna szklanego

koszt powyższego to 2500 zł
gwarancja 2 lata
montaż 2 dno robocze



http://www.pitec.pl/ -zestw jak wyżej, także doświadczenie posiadają z t-jetem, ale kwota 2700zł 1,5 dnia auto pozostaje u nich na montaż


AG Centrum
Dzień dobry!
Dziękuję za zainteresowanie naszymi instalacjami.
Jestem kierownikiem Warsztatu Firmowego AG Centrum, w związku z tym w odpowiedzi podeprę się moim wieloletnim doświadczeniem w montażu instalacji do samochodów różnych marek.
Do Pani auta zalecam montaż instalacji na następujących podzespołach:
- sterownik Zenit PRO / Blue Box dedykowany do silników z pośrednim wtryskiem benzyny
- reduktor Artic
- wtryskiwacze Hercules.
To zestawienie sprawdzi się w tym modelu i da wymierne oszczędności z jazdy na gazie.
Cena montażu ustalana jest indywidualnie z warsztatem.
Mam nadzieję, że moje informacje pomogły Pani podjąć decyzję.
Zachęcam również do obejrzenia filmów z testu instalacji Blue Box, jakie przeprowadził Kuba Bielak.
Link poniżej.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Tomek »

Pierwsza propozycja wydaje się być bardzo sensowna.
Ostatnią ze sterownikiem Zenit Pro bym sobie odpuścił. To jedna z najtańszych instalacji. Ojciec mój ma toto w Skodzinie i szału nie ma. Niby poprawnie, ale jakoś dziwnie. Nie wyobrażam sobie Zenita w T-Jecie.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Fiacik »

A ja myślę , że w przypadku takiej inwestycji jak nowy gaz do auta NIE WOLNO oszczędzać .jakmic podsyła w/g mnie najlepsza propozycję tzn.BRC/ sprawdzony w Thalii - już 100.000 km bez usterki/.Do tego serwis w całym kraju a nie tylko u gazownika , który gaz montował .
W Niemczech to najwyższa półka - cena do linki ok.1900 E . Tu masz nr. na infolinię w Tarnowie /siedziba firmy/ - wszystkiego się dowiesz : 14 888 99 99 , a tu dla porównania ceny niemieckie http://www.autogas-umruestungen.de/prei ... ageneinbau
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Tomek »

Sam mam BRC w swojej Linusi, i jestem z niej bardzo zadowolony bo jest zupełnie bezproblemowa.
Ale ja mam V8.
Czy jest ktoś w Klubie co ma BRC i T-Jeta ??? Czy może potwierdzić że BRC ogarnie T-Jeta???

Bo akurat na STAGu dużo T-Jetów z powodzeniem jeździ, dlatego jest sensowną propozycją.

Ale jakby się tylko dało, to szedł bym w BRC bez mrugnięcia okiem.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Co do Staga, to różnie z nim bywa. Może to nie wina sterownika, ale osprzętu. Każdy drobiazg ma znaczenie. Dlatego moim zdaniem trzeba jechać do polecanego i sprawdzonego gazownika, choćby na drugi koniec kraju. Warto raz przejechać nawet 300km, żeby potem mieć kilkadziesiąt, lub sto kilkadziesiąt tyś km spokoju. Nawet jeśli ktoś jest dobry, ale nie robił T-Jeta, nie warto ryzykować. Niech ktoś podpowie jak się nazywał gazownik który robiła auta Emmera i Tary.
Poszukaj też informacji na forum Bravo, tam jest więcej T-Jetów, lub załóż temat na LPG forum, może ktoś się podejmie.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: mwas »

Emmer i Tara śmigali pod Lublin do sprawdzonego speca :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: leszek1234 »

Trochę tych T-jetów na gazie bezproblemowo śmiga , nie wszystkie od jednego gazownika, więc to nie są jakieś wielkie czary;) Ja zakładałem w 2013 we wsi obok mojej wsi (Stag) i jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Fiacik »

Tomek- jeżeli chodzi o T -jeta to w ofercie niemieckiej , BRC jest na dole uwaga o dopłacie 100 E do silników turbo i kompresor , wiec chyba mają na to sposób i dadzą radę.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: leszek1234 »

Fiacik pisze: jest na dole uwaga o dopłacie 100 E do silników turbo i kompresor.
swoja drogą ciekawe dlaczego - czy to któryś element instalacji jest specjalnie dedykowany do silnika z doładowaniem ?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Jaki polecany warsztat LPG do T-Jeta w WLKP?

Post autor: Tomek »

Jedyne co można jeszcze dołożyć do BRC to lubryfikant, a to jest akurat w naszym przypadku zbędne.

-- 18 lis 2016, o 11:19 --

Aaa i jechać pod Lublin, do tego 2 razy, wydać dużo drożej niż średnia rynkowa, to trochę mija się z celem.
Tym bardziej że autor wątku ma w założeniu aby przeznaczyć 2,5 tyś na instalację... a tu by mu ze 2 tyś zabrakło.. przesada.

-- 18 lis 2016, o 11:22 --

jakmic dowiedz się o BRC.
ODPOWIEDZ