UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: Rafcio »

Chciałem przestrzec wszystkich kolegów w regionie aby unikali tankowania na stacji Statoil przy rondzie Al. J. Piłsudskiego 2 w Jastzębiu Zdroju.
Zatankowałem tam w dniu 28.06.2016r LPG Supragaz po 1,49zł za litr i już wtedy wydało mi sie trochę dziwne że weszło mi do butli 40,65l gazu gdzie jeszcze miałem trochę gazu w butli.
Nigdy nie weszło mi tyle gazu nawet jak lina z braku gazu przełączyła mi się na Pb !!!
Dodatkowo od tego czasu samochód przy mocniejszym depnięciu gazu przerywał lekko i silnik strasznie nierówno pracował.
Pierwsze myślałem że rozregulowała się mapka od LPG i byłem już bliski wizyty u gaziarza ale na szczęście dzisiaj zrobiłem trasę i musiałem tankować.
No i okazało się że po tankowaniu przerywanie znikło jak również nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
Dodam tylko że przy 50% trasy i 50% miasta wyszło mi spalanie 12l/100km!!!!
I tak zakończyła się moja przygoda z tankowaniem przy okazji przejazdu przez Jastrzębie Zdrój za 1,49zł/l i to na markowej stacji Statoil :red
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: helletic »

Trafiłeś z tym postem idealnie :)
Mam tą samą przygodę, tyle, że z BP przy Rondzie Żegrze w Poznaniu. Ceny LPG i w ogóle paliwa jedne z najniższych chyba, jeśli chodzi o BP. Od jakiegoś czasu również zauważyłem szarpanie i nierówną pracę silnika na wolnych obrotach. Moja diagnoza identyczna jak Twoja - mapkę szlag trafił. Zanim udam się do gaziarza pojadę na jakiegoś Shell'a albo innego Orlena i zatankuję świeże LPG.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Nie wiem czy kierownik lub pracownicy stacji mają jakiś wpływ na to, co przywiezie cysterna z LPG. Za kilka dni po nowej dostawie paliwo może już być ok.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: Rafcio »

@viper1986, ja też w większości tankuję na Statoilu w Cieszynie lub Żorach i nigdy problemu nie miałem. Akurat przejeżdżałem przez Jastrzębie, paliwa miałem mało i cena kusiła bo w Cieszynie na Statoilu 1,69zł/l, a 25km dalej 1,49zł/l to zatankowałem.
@Kuzyn z Sosnowca, pracownicy stacji czy kierownik nie mają wpływu na to co przywiezie cysterna ale przecież mogą coś dodawać do LPG, niby to jest gaz ale na pewno są sposoby na "rozrzedzenie" LPG. Kiedyś też było głośne tłoczenie gazu technicznego z butli do zbiornika LPG na stacji.
Wiem jedno, weszło go do zbiornika zadziwiająco dużo, za dużo go spala silnik i w dodatku silnik na nim pracuje nie równo i brakuje mu mocy.
Dodam tylko że od 2012r. na żadnej innej stacji Statoil nigdy nie miałem takiego zdarzenia
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: ślimak »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Nie wiem czy kierownik lub pracownicy stacji mają jakiś wpływ na to, co przywiezie cysterna z LPG. Za kilka dni po nowej dostawie paliwo może już być ok.
Dokładnie gazu nie rozcieńczysz metodą garażową. Słaba partia w dostawie musiała być. I może dlatego było taniej.
88=))
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: helletic »

Tylko jak wytłumaczyć, że zamiast max 32 l weszło do butli prawie 36 l ?
Ten cały LPG, to przecież Propan-Butan i tu się mogą "wykazać" w proporcjach, przez co mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny, jak i jakości.
Spróbuję na Shellu zatankować. Tam ceny jak na Batorym, to i może jakość lepsza :)
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: UWAGA na stację Statoil Jastrzębie Zdrój !!!

Post autor: ślimak »

helletic pisze:Tylko jak wytłumaczyć, że zamiast max 32 l weszło do butli prawie 36 l ?
Ten cały LPG, to przecież Propan-Butan i tu się mogą "wykazać" w proporcjach, przez co mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny, jak i jakości.
Spróbuję na Shellu zatankować. Tam ceny jak na Batorym, to i może jakość lepsza :)
Jak najbardziej masz rację. Proporcje są ustalane w trakcie załadunku cysterny. Co do pojemności obstawiam, że mogło się coś przywiesić (zawór w butli itd.) W sumie nie miałem do czynienia z samochodem na gaz i jego tankowaniem. Mam zapalniczkę na gaz - to mi wystarcza :)
88=))
ODPOWIEDZ