Jaka listwa wtryskowa do 1,4 8V ??

aver
Nowy
Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2012, 7:01
Przebieg: 120000
Silnik: 1,4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Poznań / okolica

Jaka listwa wtryskowa do 1,4 8V ??

Post autor: aver »

Jaka najlepiej zamontowac listwe wtryskowa do silnika 1,4 8V? Mam instalaje gazowa od 2 lat, przejechalem na nie do tej pory 55tys km i pojawil sie problem z wtryskami. Aktualnie od założenia instalacji w aucie jest zamontowana listwa wtryskowa Magic Jet, niestety ostatnio pojawił się problem z jednym wtryskiem, a dokładniej wtryskiem nr 2. Objawy to problem z przyspieszaniem, nierówna praca na biegu jałowym oraz zapalanie i gaśnięcie kontrolki od silnika. Wtrysk został wyczyszczony przez gazownika, wszystko wróciło do normy :jazda , ale po miesiącu problem powrócił. Gazownik stwierdził że faktycznie wtrysk nie pracuje jak powinien więc pewnie podobny problem pojawi się z pozostałymi. Został wyczyszczony jeszcze raz, ale z założeniem, że po świętach gazownik zregeneruje całą listwę. Teraz pytanie, czy warto bawić się w regenereacje tych wtrysków (koszt ok 60zł) czy od razu wymienić na nowe (te magic jet to koszt ok 200zł). Koszty nie są jakieś wielkie. Zastanawiałem się również nad wymianą na inną listwę np. HANA 2001 lub 2002 (cena ok 300zł) - ponoć lepsza. Stąd moje pytanie. Jakie listwy wtryskowe macie w swoich autach, jakie są wasze doświadczenia trwałością wtrysków?
AVER
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Jaka listwa wtryskowa do 1,4 8V ??

Post autor: helletic »

U mnie założone są RegFast'y, przejechane na nich ponad 55 tys. km i wszystko w jak najlepszym porządku. Nie jest to jakaś pierwsza liga, nawet chyba poniżej średniej, ale dają radę w naszych osiołkach 8V :ink. Z tego co słyszałem, to właśnie HANA są bardzo dobrymi wtryskami, ale to już specjaliści muszą potwierdzić :ink.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: Jaka listwa wtryskowa do 1,4 8V ??

Post autor: sylwek »

Jeśli wtryski do tej pory działały poprawnie - to radziłbym ich regenerację, nie ma sensu wymieniać całej listwy. Zestaw naprawczy ok.60 zł i wtryski działają jak nowe. Ponoć jest możliwa wymiana elementów od strony dyszy (nie ruszając górnej śruby) - robota banalna i unikasz konieczności kalibracji wtrysków.
*Powered by LPG*
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Jaka listwa wtryskowa do 1,4 8V ??

Post autor: emmer »

60 zł za komplet czy od sztuki. bo jak za komplet to się opłaca. no chyba że to ma znowu pomóc na miesiąc
ODPOWIEDZ