Filtr paliwa diesel

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Filtr paliwa diesel

Post autor: Fiacik »

Co ile wymieniacie filtr paliwa - fabryczna instrukcja mówi o 60.000km spece od diesli i fachowe pisma w tym MOTOR mówią aby to robić co roku najlepiej przed zimą.Powodem jest podobno wytrącająca się w tym okresie parafina oraz czasem znajdująca się w paliwie woda co podobno niszczy wtryski w nowoczesnych silnikach z commonrail.Z tego też między innymi powodu od początku jeżdżę na diesel gold lub diesel ultimate.Czy to rzeczywiście jest jakieś rozwiazanie - tego nie wiem ale już druga zima się zaczyna ,przebieg od nowości to 24000km.
Mam więc dylemat czy wymieniać bo to trochę kosztuje / sam filtr ok.200zł w oryginale/ a gwarancja na samochód w tym przypadku nie wchodzi w grę.
Fabryczne serwisy twierdzą,że jak nic się nie dzieje z autem to jeździć i trzymać się zawartych w instrukcji przebiegów.
A jak zacznie się coś dziać to może już będzie za późno.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: Tomek »

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: smak56 »

Fiacik; tym razem fabryczne serwisy, o których piszesz mają rację. Autorzy tekstów w czasopismach często smarują teksty pod zamówienie. Jeżeli dostali zlecenie od producentów filtrów, to pewnie napiszą, żeby wymieniać co pół roku, a co im tam... Jeżeli nic nie zmienili przy zasilaniu paliwem w Twoim modelu, to fabryczny filtr paliwowy - UFI filters 24 ONE 01 posiada water eliminator. Czujnik wody przykręcony jest od spodu filtra i ma kontrolkę na wyświetlaczu. Jeżeli coś byłoby nie tak z filtrem to miałbyś problemy, o których piszą koledzy na stronie podanej przez Tomka. Ja tankuję zwykły ON ale tylko na BP. Tankowany na innych stacjach nie chodził dobrze. Od czasu do czasu /bardzo rzadko/, wlewam ultimata. Ale chyba tylko dlatego, że potaniał :lacha
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: marcin24 »

Ja wymieniłem filtr przy 60 tys i planuje za drugie tyle wymienić zbliżam sie do 100tys auto kupiłem z przebiegiem 29tys i tankuje głównie na Auchan i nic się nie dzieje stary filtr rozciąłem i nic nadzwyczajnego tam nie znalazłem.
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: Fiacik »

Dzięki - to co piszecie mnie uspokoiło jeżeli tak to można nazwać , będę się więc trzymał istrukcji fabrycznej a za zaoszczędzone pieniądze chętnie bym postawił prawdziwe piwo - może kiedyś nadarzy się taka okazja.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Łuki79
klubowicz
klubowicz
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2013, 21:22
Przebieg: 150000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Wołomin

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: Łuki79 »

Ja wymieniam filtr paliwa co drugą wymianę innych filtrów tj. co 2 lata, w moim przypadku to co jakieś 30 tys. km. Fakt faktem że kosztuję taki filtr i pewnie jest to nieco na wyrost ale wolę nie ryzykować poważniejszej usterki, szczególnie zimą. Od ponad roku tankuję wyłącznie Ultimate ON.
ODPOWIEDZ