Nowa "Linka"

Różnosci
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Fiacik »

pogromcaslaskiej pisze:racja drogo, w takiej cenie to już można mieć aurisa,który po trzech latach straci nie więcej jak 30% a fiat to na pewno przeszło połowę,nie mówiąc już o awaryjności i tandectwa wykonania w porównaniu do toyoty
Jak tu porównywać Aurisa do HB Tipo, przecież to nie ta wielkość auta i nie ten komfort .
Oglądałem dobrze sedana TIPO i żadnej tandety tu nie widzę . Nowe modele Fiata są znacznie lepszej jakości niż to było jeszcze kilka
lat temu , a sam mam Linke po liftingu i spisuje się zgodnie z tym co twierdzili mechanicy serwisu - znacznie lepiej niż poprzednie .
Ponad 3 lata 57.000 km bez awarii ,zgrzytów ,a z dobrym spasowaniem elementów w kabinie wykonanych z przyzwoitych materiałów.
Bardzo dobre radio fabryczne i komfort , zwłaszcza na dłuższych trasach . Po przejechaniu 800 km nie czuje zmęczenia ani bólu w kręgosłupie.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: pogromcaslaskiej »

Fiacik- (jak tu porównywać Aurisa do HB Tipo, przecież to nie ta wielkość auta i nie ten komfort) -tego nie rozumiem,samochody są prawie w takiej samej wielkości i to ten sam segment C, tipo-długość 4370cm,szerokość-1790,wysokość-1500,odpowiednio auris-długość 4330cm,szerokość 1760cm,wysokość 1475cm,pojemność bagażnika tipo 420l,auris-428l.W którym z tych samochodów jest lepszy komfort jazdy?Mój brat jezdzi fiatem tipo 1.4 16v 95 KM wersja POP sedan , cena 48900,poprzednio jezdził chevroletem aveo 1,2-87KM-oplowski silnik,auto pod względem mechanicznym przejechało 150000 i nigdy nie bylo z nim problemu,natomiast jakość wykonania pozostawiała sporo do życzenia-np odpadły mu przyciski z regulacji głośności kierownicy, klamka od srodka sie ułamała,drzwi były bardzo cieńkie i jak je zamykałeś dawały taki nieciekawy dzwiek- :ink brzdęk.Linea pod tym względem wygląda lepiej wiadomo.Co do tipo,a miałem okazje sie nim przejechć niejednokrotnie-niekiedy podwozi mnie do roboty,moje wrażenia jak na nowy samochód są negatywne-plastiki zaczeły brzdękać,zaślepka chyba z usb została mu wrękach,przełącznik wycieraczek też coś już niedomaga,a niedawno pluzowała mu się opaska z przewodu chłodnicy i wyciekł płyn więc laweta.Niekiedy jezdzi też aurisem vvt-i 100KM kumpla,w razie jak ma np kumpel urlop,toyota jest z rocznika 2013 ale kupiona z wyprzedaży rok pózniej za 57000zł,jak wchodze do tego samochodu to mam takie odczucie jak by był szyty na miare,podobne mam w audi a4 mojego kumpla rok 2004,w toyocie jest dosyć ciszej,zmiana biegów to przyjemnośc i ta żeczywista realna bezawaryjność,jedynie wydaje mi się że siedzisko jest troche za krótkie.JEŻELI mechanicy z ASO fiata twierdza, że jest dobra zmiana marki,to tak chocbym patrzył na TVP1.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Kolega ma Rav-4 z 2014, przejechał 75tyś km, auta specjalnie nie oszczędza, a nic się nie zepsuło, robi tylko wymiany eksploatacyjne. Ale jego żona ma Yarisa z 2009 z mniejszym przebiegiem i szału nie ma. Wnętrze brzęczy, tworzywa się wycierają, z mechaniką też są problemy.
Dlaczego tak? Rav-4 produkują w Japonii, a Yraisa we Francji.
Z Tipo będzie podobnie jak z Lineą, projekt całkiem niezły, a wykonanie i montaż Tureckie.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: leszek1234 »

Fiacik pisze: Po przejechaniu 800 km nie czuje zmęczenia ani bólu w kręgosłupie.
Kogo nie wpuszczę za kierownicę to jest pozytywnie zdziwiony wygodnym fotelem, trzymaniem bocznym - słowem, komfortem za kierownicą. Twoja wersja po FL jest pewnie jeszcze fajniejsza ;)
Awatar użytkownika
kola09
klubowicz
klubowicz
Posty: 149
Rejestracja: 10 mar 2015, 20:09
Przebieg: 168000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: kola09 »

Jakby kogoś interesowało, to załączam cenniki nowych wersji Tipo ze szczegółową rozpiską wyposażenia, dostępnych pakietów itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Fiacik »

pogromcaslaskiej pisze:Fiacik- (jak tu porównywać Aurisa do HB Tipo, przecież to nie ta wielkość auta i nie ten komfort) -tego nie rozumiem,samochody są prawie w takiej samej wielkości i to ten sam segment C, tipo-długość 4370cm,szerokość-1790,wysokość-1500,odpowiednio auris-długość 4330cm,szerokość 1760cm,wysokość 1475cm,pojemność bagażnika tipo 420l,auris-428l.W którym z tych samochodów jest lepszy komfort jazdy?

No faktycznie w świetle najnowszych cenników i prawdopodobnej obniżce ceny po zmianie rocznika to nie ma co porównywać .
Ale jak komuś zbywa 10.000zł to nie widzę problemu .
Dodatkowo miałem okazje trochę pojeździć Yarisem z silnikiem 1,3 jest o,key ale bez rewelacji - ma natomiast podstawową przynajmniej
jak dla mnie wadę .To silnik wysokoobrotowy jak zresztą większość z kraju kwitnącej wiśni i te 100 KM to jest wysoko "w niebie" ,
użyteczne tylko jak ktoś chce to sprawdzić . A ewentualny montaż gazu ?

-- 25 listopada 2016, o 12:34 --
leszek1234 pisze:
Fiacik pisze: Po przejechaniu 800 km nie czuje zmęczenia ani bólu w kręgosłupie.
Kogo nie wpuszczę za kierownicę to jest pozytywnie zdziwiony wygodnym fotelem, trzymaniem bocznym - słowem, komfortem za kierownicą. Twoja wersja po FL jest pewnie jeszcze fajniejsza ;)
Leszek - fotele mam chyba takie jak Twoje , a wnętrze faktycznie ładniejsze choć można powiedzieć ,że to kwestia gustu .
Natomiast w tym wnętrzu jest jeszcze coś a mianowicie nie tylko w/g mnie ale i serwisu oraz innych użytkowników . To bardzo dobrej jakości zestaw audio + 6 głośników , bardzo przyjazny i prosty w obsłudze komputer .
A tak z ciekawości to we środę woziłem Panią z agencji ubezpieczeniowej w celu zrobienia zdjęć auta od zięcia (chodziło o opłacanie
po raz pierwszy ubezp.AC) . Pani wsiadła do auta i............... o jak mi się tu podoba - góra ciemna , a dół jasny ( chodziło o deskę )
podkręciłem więc trochę radio ..............ale fajnie gra , i miejsca sporo .A co to za auto - i wielkie zdziwienie , że to FIAT .No nie
widziałam jeszcze takiego , po wyjściu z samochodu oczywiście dobrze przyjrzała się Lince .Jak wracaliśmy z powrotem rozmowa
zeszła co było oczywiste na temat spalania i tu kolejne zaskoczenie bo 5,5 litra zrobiło ogromne wrażenie .
No i jak widać nasze Linki się podobają , jest ich jednak nie za wiele choć jak zauważyłem w Żywcu ich kilka przybyło , a nawet jedna
jak moja po liftingu .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: pogromcaslaskiej »

Zachwyt baby z agencji się nie liczy,je zachwyca nawet okopcona dieslowska rura :)
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Fiacik »

pogromcaslaskiej pisze:Zachwyt baby z agencji się nie liczy,je zachwyca nawet okopcona dieslowska rura :)
Jak już to moja nie kopci i ma czystą :-<<
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: skory85 »

Drogi kolego diesel musi dymić wszyscy tak mówią :luzak
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: smak56 »

skory85 pisze:Drogi kolego diesel musi dymić wszyscy tak mówią :luzak
To, że wszyscy tak mówią, to wcale nie znaczy, że tak jest!
No chyba, że VW w Tdiku :lacha
smak56
* * * *
Obrazek
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: skory85 »

A te teedeei to inna bajka jak już każdy wie he he
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Instrukcja do sedana na grudzień 2016, a w środku T-Jet LPG. Może w przyszłym roku będzie w sprzedaży.
http://aftersales.fiat.com/eLumData/PL/ ... 6_L_LG.pdf
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: duskap »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Instrukcja do sedana na grudzień 2016, a w środku T-Jet LPG. Może w przyszłym roku będzie w sprzedaży.
http://aftersales.fiat.com/eLumData/PL/ ... 6_L_LG.pdf
To już wiem co kupię :)
Kombi do mnie nie przemówiło. Sedana wolę. Gdyby jeszcze wyświetlacz zmienili na taki jak w SW to w ogóle byłby super.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Konfiguratory hatch i sw już działają. Jest za drogo. T-jet katalogowo, kosztuje tyle co identycznie wyposażona Astra 1.4T lub Megane 1.6 SCe po rabatach. Jeśli nie będzie się dało dużo utargować w salonie, to Tipo powtórzy los Stilo.
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Nowa "Linka"

Post autor: Fish »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Konfiguratory hatch i sw już działają. Jest za drogo. T-jet katalogowo, kosztuje tyle co identycznie wyposażona Astra 1.4T lub Megane 1.6 SCe po rabatach. Jeśli nie będzie się dało dużo utargować w salonie, to Tipo powtórzy los Stilo.
No w cenie katalogowej to nie ma co. Ale nie do konca tak. Astre mi zrobil gosciu za 78500 z bogatym wyposazeniem. To samo w tipo + lpg dzisiaj mam za 77100 bez targowania. Wiec jest troche taniej a mam zamiar zejsc z ta cena do 69000 :) Jedyny plus ze astra ma 150KM

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
<<FISH>>
ODPOWIEDZ