UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

POLECAMY / OSTRZEGAMY
Jeep Wrangler
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2013, 23:40
Przebieg: 0
Rocznik: 2013

UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: Jeep Wrangler »

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałem opisać mój problem z firmą Ganinex Katowice.
Mianowicie 1 lutego 2013 roku złożyłem w tej firmie zamówienie na Jeepa Wranglera, przy składaniu zamówienie ustaliłem ze sprzedawcą wyposażenie dodatkowe w postaci, chlapaczy, wyciągarki schowanej w zderzaku, pałąka na zderzak z reflektorami dalekosięznymi, bagażnik wyprawowy plus na bagazniku reflektory dalekosięzne i robocze, dwa po bokach samochodu oraz jeden z tyłu.
Oczywiście umowa podpisana zaliczka wpłacona, plus obietnica salonu że na bieżąco będą informować o terminie dostawy samochodu.
Po miesiącu ciszy z ich strony, zadzwoniłem i dowiedziałem się że model na którego zlozyłem zamówienie przez najbliższy okres nie będzie produkowany bo w tej chwili odbywa się produkcja wersji limitowanej i mogę zakupić wresję limitowaną w tej samej cenie trochę bogatszą od zamówionej o skórzane siedzenie i inne przetłoczenia na masce silnika. Pomyślałem miesiąc w tą czy w tą już mnie nie zbawi, odbiór samochodu w czerwcu.
Oczywiście w czerwcu pan z salonu zaczął opowiadać bajki, czyli samochód już zszedł z produkcji, już płynie , już jest w Niemczech i już jedzie na lawecie tylko jakoś nie mógł dojechać bo dopiero pojawił się salonie w pierwszych dniach sierpnia.
Jak pisałem wcześniej przy składaniu zamówienie na samochód zamówiłem dodatkowe doposażenie. gdzie jak się okazało oprócz bagażnika wyprawowego i trzech lamp roboczych nic więcej nie byli panowie w serwisie w stanie zamontować bo po prostu tych elementów nikt wcześniej nie zamówił. Dopiero po mojej interwencji po upływie tygodnia pojawiły się części i mogłem podstawić auto do serwisu.
Niestety z braku czasu nie mogłem pojechać osobiście i samochód odbierał syn.
To co zobaczyłem wieczorem podniosło mi dość mocno ciśnienie. mianowicie bagażnik wyprawowy krzywo zamontowany, chlapacze jako tako, poza przednim lewym który jest krzywo i wystaje na zewnątrz, wyciągarka nie schowana w zderzaku tylko na zewnątrz zderzaka i jeszcze w sposób chamski powycinane otwory w zderzaku, oczywiście wyciągarka miała mieć linę syntetyczną a ma stalową. Oczywiście panowie serwisanci starali się za wszelką cenę zamontować reflektory dalekosiężne które miały być na pałąku a że wyciągarkę ulokowali tam gdzie ulokowali ( bez konsultacji ze mną) pałąk się nie mieścił i reflektory wcisnęli na siłe obok wyciągarki, tak że świeciły zaraz przed zderzak nawet nie ma możliwości regulacji bo jeden z reflektorów opiera się o przekładnię wyciągarki. Jak by tego było mało, przełączniki do świateł instalowane na przednim lewym słupku nawet nie są w linii prostej, chyba elektryk ma zeza. A co najważniejsze, jak wszystkim wiadomo reflektory dalekosiężne muszą działać ze światłami drogowymi a pan elektryk z ganinexu po prostu podłączył je do akumulatora. Dodatkowo jeszcze zauważyłem że dach od strony pasażera jest chyba krzywo zainstalowany, bo ramka z drzwi ma poobijany lakier i szlag trafił uszczelkę. Nie wspomnę o pozostawionym syfie w samochodzie i karoserii pomazanej smarem.
Wysłałem do ganinexu maila z opisem jak wyżej i informacją że po 22 sierpnia zostawiam samochód u nich w serwisie i mają doprowadzić do stanu zgodnego z zamówieniem w przeciwnym wypadku sprawa wyląduje w sądzie. Do dzisiaj cisza. zobacze co dalej.
Napisze tylko że takiego braku profesjonalizmu, niechlujstwa i olewania klienta jeszcze nie spotkałem a miałem już samochody różnych marek.Nie wiem czy tylko ja miałem takiego pecha z firemką czy inni mają podobne doświadczenia. A ze względu na inną wyciągarkę zaproponowano mi zderzak stalowy do off road -u, tylko panowie z ganinexu nie pomyśleli że gdybym chciał taki zderzak to nie zamawiałbym wyciągarki chowanej w oryginalnym zderzaku .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Miło że nas ostrzegasz, ale napisz coś o sobie. Czemu akurat piszesz to u nas? Wpadłeś na forum jak tornado, bez przedstawienia się i od razu atakujesz dilera. Nie było Cie u nas wcześniej i Twoja wiarygodność jest niepewna, więc temat byłby do usunięcia, bo np. możesz być ich konkurencją. Ale że miałem do czynienia z Ganinexem Katowice, to co piszesz jest wielce prawdopodobne.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: mwas »

To co pisze Kuzyn to święta racja, ale dla Ciebie mam jeszcze jedną radę - nie patyczkuj się i kieruj sprawę bezpośrednio do FAPu z dokładnym opisem (takim, jak zrobiłeś nam). Obstawiam, że zaraz po otrzymaniu od Ciebie takiej wiadomości, ludki w Ganinexie zaczną fruwać na poziomie lamperii :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: will »

Sprawa dla FAPu
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: kylo »

Jak najbardziej FAP.
"Naskarżenie" na dilera w centrali dobrze wpływa na jakość obsługi, wypróbowałem to z Fiatem, ze Skodą też już zdążyłem.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1201
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: daro70 »

Jeep Wrangler i ...............cisza ?
Obrazek
Jeep Wrangler
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2013, 23:40
Przebieg: 0
Rocznik: 2013

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: Jeep Wrangler »

Przepraszam wszystkich że się nie przedstawiłem, lecz z reguły nie jestem bywalcem żadnych for internetowych nie wspomnę o NK czy facebook -u, czyli według niektórych osób jestem wykluczony ze społeczeństwa. Mieszkam na Górnym Śląsku, mam już swój wiek, nie chcę się chwalić lecz miałem już w swoim życiu wiele rożnych marek samochodów i jeszcze żaden diler tak mnie potraktował jak Ganinex.Nie jestem konkurencją jak tu ktoś wspomniał, lecz nie znoszę niechlujstwa i robienia z kogokolwiek idioty, dlatego rzutem na taśmę wskoczyłem na to forum z moim opisem, bo nie chcę żeby jeszcze ktokolwiek padł ofiarą tej firmy . I nie ważne czy kupuje Pandę za 30 tysięcy czy Alfę lub Jeepa. Pieniądz to pieniądz i każdy na niego musi ciężko pracować. Poza tym jeżeli ktoś z forumowiczów ma wątpliwości co do prawdziwości moich słów, mogę o ile się da wrzucić zdjęcia które pokazują to co opisałem.
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję za rady.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: will »

Dzięki za przestrogę ja Ci wierzę pozdrawiam.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: mwas »

Pozdro kolego, powodzenia w walce z dealerem :ink I jeszcze raz: tak jak pisaliśmy wcześniej - wplątaj w to FAP - oni czynią cuda :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: kylo »

Współczuję i nikomu nie życzę takiej przygody. Niestety tak to jest jak potomkowie PZM-ot dostają w swoje ręce cos więcej niż produkty FSO.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
enter
klubowicz
klubowicz
Posty: 658
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:28
Przebieg: 0
Silnik: 1,4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Łapy
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: enter »

a ja kiedyś słyszałem, że w rejonach ganinexu przeszło gradobicie i jak nie trudno się domyśleć, wiele samochodów poszło jako nowe bezwypadkowe - proponowali mi superba z rabatem 15 tys. zł. w ciągu roku
Pozdrawiam Enter
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: ślimak »

Oczywiście jak najbardziej popieram kolegów -> FAP lub TURBO KAMERA. Na marginesie masz jakieś zdjęcia tegoż cudownego sposobu montowania wyciągarki i jak napisałeś na siłę montowania reflektorów. chętnie bym zobaczył :)
88=))
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: adamson »

ślimak pisze:Na marginesie masz jakieś zdjęcia tegoż cudownego sposobu montowania wyciągarki i jak napisałeś na siłę montowania reflektorów. chętnie bym zobaczył :)
Ja też, aczkolwiek może to być "straszny" widok :bezzdania
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
dektom
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2012, 17:06
Przebieg: 75000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: dektom »

Powodzenia w walce o swoje!!!
BARBARA
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:04

Re: UWAGA!!!! GANINEX KATOWICE

Post autor: BARBARA »

PROSZĘ UWAŻAĆ NA ZAPEWNIENIA GANINEXU O BEZGOTÓWKOWYM ROZLICZENIU PRZY NAPRAWIE POWYPADKOWEJ. FIRMY UBEZPIECZENIOWE STOSUJĄ PRAKTYKĘ ODMOWY WYPŁACENIA ODSZKODOWANIA A GANINEX MIMO WCZESNIEJSZYCH ZAPEWNIEŃ POZOSTAWIA KLIENTA SAMEMU SOBIE I JEDYNE DO CZEGO SIĘ POCZUWA TO GROŹBY WOBEC KLIENTA.
ODPOWIEDZ