Nareszcie wiosna

Nasze Linki
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

emmer, niezła masakra, chociaż 25 litrów to bańka musiała być sporych rozmiarów... a co do
dopiero ruch drogowy z radomia uświadomił gostkowi że najechał na tą bańkę która przeleciała jeden pas drogi, pas zieleni i trafiła mnie. dostał 250 zł mandatu i 6 pkt.
to dziwna sprawa bo gość co miał zrobić, wykonać ciężarówką ostry manewr, żeby ominąć przeszkodę taranując przy tym jakąś rodzinę w osobówce? Wydaje mi się, że winę za ten incydent powinien ponieść zarządca drogi, ponieważ nie utrzymał na drodze odpowiedniej czystości..
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Winien jest ten, który najechał na bańkę i posłał ją na szybę emmera.
Tak samo jak byś najechał na kamień i spod Twoich kół strzelił w auto za Tobą to odpowiadasz za to Ty. Nie zarządca tylko Ty.
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Emmer, współczuję. Dobrze, że Wam się nic nie stało.
A swoją drogą, dobrze, że kierowca ciężarówki został ukarany. Przecież baniak 25 litrów to nie butelka po pepsi tylko kawał pojemnika. Najechać na coś takiego to nie lada sztuka. On myślał, że jest duży, nic mu się nie stanie i nie przewidział, że inni mogą ucierpieć. Poza tym, taki przedmiot to z kilkuset metrów można zobaczyć i to jeszcze z kabiny TIR-a. Pewnie nap....dalał przez komórę albo CB i nie patrzył dokładnie na drogę.
Tak, czy siak, naprawa pójdzie z jego OC :devil
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

duskap, bzdura straszna, co ja winien jestem, że na drodze są kamyczki.... to zarządca drogi jest odpowiedzialny za utrzymanie jej w należytym porządku. Sprawa kamieni na drodze nie jest taka klarowna, bo jak mi udowodnisz, że to akurat spod mojego koła wystrzelił kamień? Sprawa nie do rozstrzygnięcia...

[ Dodano: |15 Lip 2010|, o 06:15 ]
kk25, takim składem raczej ciężko wykonać szybki manewr ominięcia... może uznał, że jakoś przeleci te bańkę, ale nie przewidział, że ona wystrzeli...
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
fl99601
klubowicz
klubowicz
Posty: 153
Rejestracja: 16 cze 2010, 19:22
Przebieg: 42000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: fl99601 »

trzeba przyznać emmer,że znalazłeś się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie,a za to,że na szczęście nikomu nic się nie stało powinieneś dać chociaż symboliczną złotówkę na tacę.
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

duskap pisze:Winien jest ten, który najechał na bańkę i posłał ją na szybę emmera.
Tak samo jak byś najechał na kamień i spod Twoich kół strzelił w auto za Tobą to odpowiadasz za to Ty. Nie zarządca tylko Ty.
Duskap dobra zgadzam się że byłbym winien ja, ale też dostałbym za to mandat??? :zdiwiony

emmer współczucia, ja na swoją linkę czekam już ponad 2 tygodnie po przygodzie parkingowej, przychodzę do samochodu a tu niespodzianka, drzwi i nadkole uszkodzone, co prawda lekko, no ale trzeba zrobić, niestety ze swojego AC :devil
Tak na marginesie Benefia mnie totalnie rozczarowała samochód zastępczy mogę dostać ale raptem na 3 dni, tylko w takim przypadku po co skoro naprawa już trwa ponad 2 tygodnie :red
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

w tym przypadku wina gościa była ewidentna. tylko zaczął ścimniać. jak można na drodze ekspresowej, przy dwóch pasach ruchu, prędkości około 80 km/h nie zauważyć 25 litrowej bańki i na nią najechać? a dla policji z ruchu drogowego pełen szacun. naprawde na tych co trafiłem - pełen profesjonalizm.
Awatar użytkownika
brok
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 07 lip 2010, 16:41
Przebieg: 35000
Silnik: 1.6 multijet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Kraków / Krosno
Podziękował: 1 raz

Post autor: brok »

duskap pisze:Tak samo jak byś najechał na kamień i spod Twoich kół strzelił w auto za Tobą to odpowiadasz za to Ty. Nie zarządca tylko Ty.
To nie jest prawda. Zarządca dróg za to odpowiada. Miałem taką sytuację. Jechałem sobie na w sumie nowej drodze o bardzo równiej nawierchni - ogólnie lajcik. Nagle pojawił się za mną koleś Audi A4 i przymierzał się do wyprzedzania ale jakoś mu nie bardzo to szło bo droga kręta ale w końcu się udało. Po wyprzedzeniu mnie zwolnił i chciał abym się zatrzymał (machał ręką przez okno). Jak się okaząło chciał ode mnie kasę za szybę - tłumaczył mi że spod mojego koła wyleciał kamień i to moja wina. Ja nawet nie poszułem że na taki kamień najechałem (na oponie 195/45 napewno bym poczuł tymbardziej na płaskiej i równej drodze). Powiedziałem że nie ma szans abym mu zwrócił kasę za szybę i powiedziałem mu aby zwrócił się do zarządcy dróg bo to on odpowiada za stan nawierzchni . Koleś musaił odpisać numery rejestracyjne, bo po około pół roku kontaktował się ze mną ubezpieczyciel że chcą ściągnąć z mojego OC za jego szybę. Po małej konsultacji napisałem pismo do ubezpieczyciela i jak się okazało koleś musiał ubiegać się o odszkodaowanie u zarządcy - mój ubezpieczyciel odrzucił jego roszczenia.

Co do tej bańki to już raczej inna sprawa - bo gabaryty są znacznie większe od jakiegoś kamienia czy kamyczka leżącego na jezdni, i można ją nawet ominąć bo widać ją przynajmniej ze 100 metrów. Moim zdaniem słusznie kierowca został ukarany.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Spytajcie się jakiegokolwiek Policjanta to Wam powie. Odpowiada ten co najedzie na kamień. Przerabiałem to na własnej skórze, mój ojciec także. Nie odpowiada zarządca tylko osoba spod której auta wyskoczył kamień (nie dostosował jazdy do warunków na drodze). JEDYNYM problemem jest udowodnienie, że napewno spod koła danego pojazdu poleciał kamień ale to jest sprawa dla Policji rozstrzygnąć czy ktoś ma winę czy nie.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

duskap pisze: (nie dostosował jazdy do warunków na drodze)
heh dobre... tylko w sądzie powód będzie musiał udowodnić, że to napewno spod naszego auta wyleciał kamień... sprawa nie do wygrania dla powództwa no chyba, że cyknął fotkę kamienia wystrzeliwującego spod koła...
duskap pisze:to jest sprawa dla Policji rozstrzygnąć czy ktoś ma winę czy nie.
jeżeli sprawa trafia na drogę sądową, to o tym decyduje sąd.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Wystarczy, że w sądzie Policjant stwierdzi iż wg niego kamień wyleciał z tego auta. Można mieć też świadka. Opcji jest wiele. Ja miałem taką sytuację i wypłacono odszkodowanie z mojego OC. Ojciec kiedyś dostał kamieniem, facet ściemniał iż to nie z jego auta, Policja przyjechała, wysłuchała obu stron i stwierdziła, że wina jest tego gościa co najechał na kamień. W ostateczności zgodził się i tyle.

Równie dobrze zarządca drogi może powiedzieć, że kamień miał ten samochód w oponie wbity i wyleciał nagle i zbił szybe. I jak udowodnisz, że zarządca drogi nie ma racji? Może mieć rację i faktycznie droga mogła być dobrze utrzymana.

PS>Co do sytuacji emmera. Wcale nie zarządca ma winę a może mieć winę ten co wyrzucił ten pojemnik na drogę. Mógł chwilę przed TIRem wyrzucić i zarządca mógł nie mieć możliwości go sprzątnąć. Tak jak ktoś wyrzuca z mostu coś na jezdnię wprost przed nadjeżdżające auto... nie zarządca odpowiada a ten co wyrzucił. Zatem nie do końca zarządca jest winien. A niezaprzeczalne jest to, że każdy musi zachować szczególną ostrożność na drodze i skoro wjedzie w pojemnik i tym wyrządzi szkodę to za to odpowiada i basta. Bo wg prawa powinien był dostosować jazdę do warunków i uniknąć tej sytuacji a jeśli nie mógł to po to właśnie jest OC.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

trochę z innej beczki. nie wiecie jak jest Benefii z autem zastępczym. 28 lipca lecę nad Bałtyk i nie wiem co zrobić. Mam do dyspozycji Suzuki Swifta - ale trochę mały na 4 osoby + bagaże. domagać się z benefii auta zastepczego z assistans, czy od serwisu który robi mi auto, czy może od PZU - ubezpieczyciela sprawcy? chociaż z drugiej strony nie sądzę żeby dysponowali większym samochodem.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

emmer pisze:trochę z innej beczki. nie wiecie jak jest Benefii z autem zastępczym. 28 lipca lecę nad Bałtyk i nie wiem co zrobić. Mam do dyspozycji Suzuki Swifta - ale trochę mały na 4 osoby + bagaże. domagać się z benefii auta zastepczego z assistans, czy od serwisu który robi mi auto, czy może od PZU - ubezpieczyciela sprawcy? chociaż z drugiej strony nie sądzę żeby dysponowali większym samochodem.
Teoretycznie możesz wypożyczyć auto z wypożyczalni i powinno zostać to zwrócone z OC sprawcy. Można to uzasadnić tym, że musiałeś mieć duże auto w jakichś tam celach itd. Gdyby to było auto firmowe to już w ogóle. Problemem może być próba wymigania się ubezpieczyciela. Oni różne rzeczy próbują.
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Ja mam w Benefi i okazało się że z AC przysługuje samochód na 3 dni, ale to chyba cię nie urządza :ink , mnie zresztą też :devil
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

zajebiś..... do wyjazdu zostało mi 8 dni a z PZU nawet jeszcze nie przyjechali na oględziny, chociaz formalnie jest 7 dni. czyli wychodzi jak zwykle dupa. właśnie wystąpiłem do nich z wnioskiem o samochód zastępczy. normalnie szok :red
ODPOWIEDZ