Cześć z Kijowa!

Nasze Linki
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: daro189 »

od siebie powiem, że lepiej jechać przez Zamość, i dalej DK 17 na Lublin, niż przez DK 12. Chodzi tu przede wszystkim o jakość drogi.
Zamość to piękne miasto, które w zasadzie można zwiedzić w jeden dzień, a z racji że cały czas coś odnawiają to warto zobaczyć jak starówka się zmienia z biegiem czasu
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: Tomek »

kulikoff masz bardzo ładne auto :ok)
kulikoff
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2012, 5:12
Przebieg: 0
Silnik: 1.5 16V
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Kiew
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: kulikoff »

Dziękuję, staram się poprawić samochód)))
Awatar użytkownika
gregmotoe398
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:06
Przebieg: 201000
Silnik: 1.4 16V Turbo + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Siechnice
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: gregmotoe398 »

No samochodzik ładny, bardzo fajnie się prezentuje - gratuluję!!! A najbardziej spodobała mi się automatyczna skrzynia biegów ;)
Też bym w swoim coś pokombinował ale jak na razie brak funduszy :(
Grzegorz - Linea T-JET 120KM ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: mwas »

kulikoff, jestem z Gdańska, w zeszłym roku w marcu byłem na Ukrainie w miejscowości Nietyszyn :luzak Fakt - drogi macie fatalne, generalnie którędy w Polsce byś nie jechał to będziesz miał o niebo lepszą drogę, jak u Was, no chyba że coś się przez rok coś w tym temacie na Ukrainie zmieniło, w co nie wierzę :lacha Google wyznaczył trasę przez Łódź, ponieważ tamtędy można pojechać autostradą :ink Tylko że ona jest płatna a z Warszawy spokojnie można jechać drogą krajową nr 7 (główna trasa z Warszawy do Gdańska), moim zdaniem nie ma sensu płacić dodatkowo za przejazd autostradą i do tego nadkładać kilometrów a czas przejazdu będzie bardzo porównywalny :ink Kwestia wjazdu do Polski to już należy do Ciebie, którędy będzie Ci wygodniej. My rok temu przejeżdżaliśmy przez Lwów i granicę mijaliśmy chyba w Medyce, ale z Twojego punktu widzenia jest to nadkładanie drogi :ink Kolega daro189 dobrze radzi, Zamość to piękne miasto, ale nie wiem czy będzie Ci się chciało nadkładać odrobinę drogi :ink Z Lubelszczyzny przez Warszawę do Gdańska to już prosta droga, nie ma sensu kombinować i zbaczać gdzieś specjalnie z kursu. Po drodze warto jeszcze zajrzeć do Warszawy na starówkę, też jest ładnie i jest po drodze :ink Tyle ode mnie, jeśli potrzebujesz skromnego przewodnika po Gdańsku, to umieszczałem kiedyś taki tutaj -> http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=25&t=1567" onclick="window.open(this.href);return false;
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
kulikoff
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2012, 5:12
Przebieg: 0
Silnik: 1.5 16V
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Kiew
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: kulikoff »

Nizhin jest przeszedłeś Kijowie, prawdopodobnie. Trasa Lwów - Kijów - najlepsze na Ukrainie. I Kijów - Czernihów nie najgorsze. Nie widziałeś najgorsze trasy na Ukrainie. Dołączone jest zdjęcie z jednego z najgorszych tras na Ukrainie ... Maszyna po prostu przykro, że idzie po takich drogach.
Oraz o podróży - my zaplanowaliśmy do przekroczenia granicy i Lyuboml naszą przejażdżkę przez Helm.

I tak okazuje się, że jest to konieczne, aby przejść przez Rava-rosyjskim. Jeszcze jedno pytanie nie do opieki granicy stoją tam przez 5 godzin. Czy wiesz, gdzie ciszej? I dzięki za link, będę teraz tłumaczyć i uczyć wszystkich)) I jeszcze jedno pytanie, barwienia przednie drzwi można zakazane? I czy konieczne jest mieć kamizelki sygnału dla każdego pasażera?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: emmer »

pewnie ci chodzi o folie na szybach. u nas zakazane, ale do obcokrajowców chyba się nie czepiają. z wyposażenia obowiązkowego to powinieneś mieć gasnicę i trójkąt ostrzegawczy. kamizelkę (jedną) możesz wrzucic do bagażnika - nie zaszkodzi. tak jak pisał mwas nie ma co ładować się na autostardy - droga nr 7 zaprowadzi cię pięknie do Gdańska. Skoro zacząłem pisać to jeszcze mała podpowiedź - staraj się jeździć przepisowo, bo u nas teraz same fotordary, radary, nieoznakowane radiowozy. jak masz telefon z androidem to zainstaluj sobie aplikację Yanosik - bardzo pomocna. no i na koniec coś najbardziej aktualnego ale chyba oczywiste - nie jeździmy nawet po piwie bo po serii wypadków z nietrzeźwymi kierowcami policja bardzo kontroluje.

daj znać kiedy będziesz w trasie - może złapiemy Cię gdzieś po drodze :)
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3806
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: ślimak »

Mini zlot :) EUROZLOT :)
88=))
kulikoff
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2012, 5:12
Przebieg: 0
Silnik: 1.5 16V
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Kiew
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: kulikoff »

Problemy związane z alkoholem, nie, nikt nie jest do picia i kierowania pojazdem. Z szybkością - wszyscy jesteśmy tak boi się ograniczenia w Polsce, w rozliczeniach tylko 50 km / h jest możliwe, prawda? Możemy w miastach wynosi 80 km / godz. Gaśnica, znak stopu, apteczka, koło zapasowe - to wymagania obowiązkowe i Ukraina.
Będzie w marcu na pliku wizowego otworzy - (? Lub masz samochód policyjny bez nazwy) po prostu skreślić gdzieś))))
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: emmer »

apteczka nie jest obowiązkowa.

a ostatniej linijki nie rozumiem. translator się nie popisał :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: mwas »

Tak jak pisał emmer - w Polsce nie wolno przyciemniać przednich szyb, samochód nie przejdzie wtedy przeglądu technicznego a w razi ekontroli zabierają dowód rejsetracyny, każą usunąć przyciemnienie i wysyłają na ponowne badania techniczne, ale Tobie niby co mieliby zabrać :ink Jeśli na Ukrainie można tak robić, to nie sądzę, że w Polsce ktoś się do tego przyczepi :ink
Jeśli chodzi o ewentualne przewinienia, to miej świadomość, że za mandat będziesz musiał zapłacić GOTÓWKA NA MIEJSCU U POLICJANTA ! I tyczy się to nie tylko Ukraińców a wszystkich obcokrajowców nie posidajaących stałego miejsca zamieszkania na terenie PL.
Odnośnie przejść granicznych to ciężko mi się wypowiadać - jak ja jechałem, to na granicy spędziliśmy może z 1 godzinę do 2. Wiem, że TIRy czekają w kolejkach, ale słyszałem też, że na to nie ma regóły i zależy jak się akurat trafi. Poza tym my korzystaliśmy z "zielonego korytarza", on jest dla mieszkańców UE i chyba jest obsługiwany trochę szybciej. Trasa przez Chełm byłaby chyba najbardziej optymalna - tędy wjeżdżaliśmy na Ukrainę i potem przejeżdżaliśmy przez miasto Kowal (gdzie mieliśmy postój u rodziny kumpla :luzak)
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: smak56 »

Z szybami nie jest do końca tak jak piszecie. Można przyciemniać szyby, tylko pod pewnymi warunkami:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
5. Szyby pojazdu:

4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;

5) nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego


przeróbek może dokonać firma, która ma uprawnienia do tego i wyda Ci zaświadczenie o zgodnośći z warunkami techniczymii
w przypadku wątpliwości, można zatrzymać dowód rejestracyjny

W przepisach nie ma mowy o szybie tylnej i szybach tylnych bocznych.

W mieście (teren zabudowany) prędkość w godz. 5.00 ÷ 23.00 - 50 km/h; w godz. 23.00 ÷ 5.00 - 60 km/h
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: emmer »

to masz rację i to wiem, tylko nasi koledzy ze wschodu zazwyczaj mają przód zrobiony tak jak tył - z tego co widać na zdjęciach nasz kolega także
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: leszek1234 »

emmer , tłumaczę ostatnią linijkę kulikoffa :ink - będzie w marcu jak załatwi wizę , pyta czy jesteś w posiadaniu nieoznakowanego radiowozu ( że go , jak napisałeś, "złapiemy po drodze") :luzak
Co do przyciemnianych bocznych szyb z przodu - widziałem jak chłopak na drodze zdrapywał folie przy policjantach... Pewnie miał do wyboru usunięcie "na poczekaniu" albo odebranie dowodu rejestracyjnego.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 13:48 przez leszek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Cześć z Kijowa!

Post autor: emmer »

:ryczy

Nieoznakowany t-jet :jazda : kulikoff - chodziło mi o spotkanie się po drodze w celu rozmowy o Linei :)
ODPOWIEDZ