Mój uchwyt na navi i telefon

Bez pomocy warsztatu
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: smak56 »

AKI; spełniając Twoją prośbę zamieszczam fotki i rysunek mojego uchwytu. Główny element znalazłem w swojej przepastnej szufladzie. Nie wiem od czego jest, ale można wykorzystać jakikolwiek kątownik plastikowy czy aluminiowy (pozostałość karnisza, jakiejś kształtki, urządzania AGD itp.) Podane wymiary są orientacyjne (+-) można je dopasować do swojego uchwytu. Moja navi jest lekka i do przytwierdzenia wystarczy taśma dwustronna, ale w związku z tym, że nie zdejmuję uchwytu, dodatkowo przykręciłem malutkim wkrętem. Jak wcześniej pisałem - nie jest to jakieś cudo, ale spełnia rolę i jak założę urządzenie to i tak uchwytu nie widzę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
AKI
klubowicz
klubowicz
Posty: 157
Rejestracja: 01 gru 2010, 10:51
Przebieg: 42000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jawiszowice
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: AKI »

Dzięki za zdjęcia i podsunięcie pomysłu :brawo , jeżeli jeszcze go nie opatentowałeś :) to pozwolę sobie z niego skorzystać i sklecić podobny uchwyt do mojej nawigacji.
Oczywiście :pivo się należy dla Ciebie.
--- Kia Sportage 1,6 GDI Business Line L ---
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: smak56 »

AKI pisze:jeżeli jeszcze go nie opatentowałeś :) to pozwolę sobie z niego skorzystać i sklecić podobny uchwyt do mojej nawigacji.
Kopiujcie i udoskonalajcie do woli :ok)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Adamek1982

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: Adamek1982 »

a ja kupilem uchwyt do kratki nawiewu i tez mam super w swojej Lince
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: cichy »

Adamek1982 pisze:a ja kupilem uchwyt do kratki nawiewu i tez mam super w swojej Lince
Też tak miałem, niedawno go zdemontowałem, jak dla mnie dla navi super miejsce a sam uchwyt o dziwo nie zrobił żadnych szkód dla kratek nawiewu.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: cichy »

smak56 gratuluję pomysłu :brawo
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
halkowsky
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 22 sie 2012, 18:27
Przebieg: 8500
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 11 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: halkowsky »

Nie wyobrażam sobie, aby przykręcać uchwyty do nawigacji lub telefonu wkrętami ( panic auu...ć ), bo przecież są od tego specjalnie stworzone przyssawki. Czy autko nowe, czy starsze takie postępowanie wyrządza szkody. No, ale to już sprawa każdego z użytkowników. Pozdrawiam i życzę powodzenia z patentem.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
stanley750
klubowicz
klubowicz
Posty: 85
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:32
Przebieg: 7000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 3 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: stanley750 »

Do >smak56> To nie estetyka,byle jak zmajstrowane.Ponad to policja może mieć swoje,a to dlatego iż taki sztywny element nie może być w tym miejscu.Tylko oryginalny na przyssawce do szyby.sam kupiłem za 30- zł,zaś zasilanie wyprowadziłem/ładowarka/przez taki otwór na desce z przodu.Jest elegancko i nie ma na widoku jakiegoś tam badziewia typu kable etc.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: Rafcio »

stanley750, nie w każdym kraju można mieć cokolwiek przymocowane do szyby czołowej. Jeśli ktoś podróżuje po świecie to zostało mu tylko kombinowanie, a druga sprawa jak ktoś ma duży ekran w nawigacji to utrudni mu widoczność i wtedy najlepszym wyborem jest umieszczenie jej np. tak jak ma smak56
Ja akurat nawigacje mam w telefonie ale jeśli miałbym osobną to szedł bym śladem kolegów
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
stanley750
klubowicz
klubowicz
Posty: 85
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:32
Przebieg: 7000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 3 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: stanley750 »

Rafcio pisze:stanley750, nie w każdym kraju można mieć cokolwiek przymocowane do szyby czołowej. Jeśli ktoś podróżuje po świecie to zostało mu tylko kombinowanie, a druga sprawa jak ktoś ma duży ekran w nawigacji to utrudni mu widoczność i wtedy najlepszym wyborem jest umieszczenie jej np. tak jak ma smak56
Ja akurat nawigacje mam w telefonie ale jeśli miałbym osobną to szedł bym śladem kolegów
Wszystkie uchwyty na przyssawkę są w normie UE i nie są traktowane jako element sztywny.Możesz wykonać próbę,walnij w uchwyt i spadnie.

-- 14 lut 2013, o 22:47 --
stanley750 pisze:
Rafcio pisze:stanley750, nie w każdym kraju można mieć cokolwiek przymocowane do szyby czołowej. Jeśli ktoś podróżuje po świecie to zostało mu tylko kombinowanie, a druga sprawa jak ktoś ma duży ekran w nawigacji to utrudni mu widoczność i wtedy najlepszym wyborem jest umieszczenie jej np. tak jak ma smak56
Ja akurat nawigacje mam w telefonie ale jeśli miałbym osobną to szedł bym śladem kolegów
Wszystkie uchwyty na przyssawkę są w normie UE i nie są traktowane jako element sztywny.Możesz wykonać próbę,walnij w uchwyt i spadnie.
Jeszcze jedno navigacja musi być tak zamocowana aby była prawie w linii wzroku/często trzeba na ułamek sek.podglądnąć ekran/,a takie patrzenie,oderwane od szyby jest niebezpieczne/może być pobocze-oby tylko.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: Rafcio »

Ja jak włączam navi w telefonie to wyłączam podświetlenie ekranu w celu oszczędności bateri i słucham wskazówek głosowych ale żeby nie było uchwyt mam na przyssawke do szyby :ink
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: emmer »

Jeszcze jedno navigacja musi być tak zamocowana aby była prawie w linii wzroku/często trzeba na ułamek sek.podglądnąć ekran/,a takie patrzenie,oderwane od szyby jest niebezpieczne/może być pobocze-oby tylko.

raczej chyba może być. idąc tym tokiem nie właczymy radia, nie sięgniemy do schowka, nie napijemy się napoju, itd, itd.

to taka jałowa dyskusja. sztywne połączenie? ok. a teraz weż z drugiej strony to połącznie na przyssawkę - w przypadku kolizji czy nie daj Bóg wypadku - odrywa nam się od szyby. przy przeciązeniach wtedy występujących ile waży? dobrych pare jak nie paręnaście kilogramów. nie chciałbym tym dostać w głowę.

myślę że każdy robi jak mu pasuje, oby to było z głową i w zgodzie z przepisami.

ps. ja już mam kółko i uchwyt do tabletu, tylko czekam na plusowe tempertaury i zaczynam działać. będzie napewno na desce tak aby ekran był na wysokości naszego radia.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: mwas »

stanley750 pisze:Do >smak56> To nie estetyka,byle jak zmajstrowane.
Kolego stanley750, myślę, że estetyka jest kwestią gustu. Uważam również, że akurat ten uchwyt nie jest "byle jak zmajstrowany" a raczej "fajnie przemyślany". Komuś może się nie podobać - jego sprawa, ale myślę, że teksty typu "byle jak zmajstrowane" można sobie darować.
stanley750 pisze:Ponad to policja może mieć swoje,a to dlatego iż taki sztywny element nie może być w tym miejscu.
Nie bardzo rozumiem. Poprzyj swoją teorię jakimiś konkretnymi paragrafami, np. z kodeksu drogowego, bo jak długo żyję nie słyszałem o zakazach czy nakazach traktujących o tym, co i jak może być przytwierdzone do konsoli auta, a co nie :pomysli
stanley750 pisze:Tylko oryginalny na przyssawce do szyby.sam kupiłem za 30- zł,zaś zasilanie wyprowadziłem/ładowarka/przez taki otwór na desce z przodu.Jest elegancko i nie ma na widoku jakiegoś tam badziewia typu kable etc.
I chwała Ci za to, że tak zrobiłeś, ale czy jest elegancko - Twoim zdaniem tak, ja tego nie widziałem więc się nie wypowiadam, ale tak jak pisałem wcześniej - kwestia gustu. Jednakże rozwiązanie, które tutaj proponujesz skreśliłem już jakiś czas temu - strasznie wkurzał mnie uchwyt na przyssawce do szyby przedniej - nie dość, że delikatnie ograniczał widoczność, na wybojach urządzenie miało tendencję do sprężynowania razem z całym ramieniem uchwytu, to jeszcze (jak dla mnie) wyglądał "tak se".
stanley750 pisze:Jeszcze jedno navigacja musi być tak zamocowana aby była prawie w linii wzroku/często trzeba na ułamek sek.podglądnąć ekran/,a takie patrzenie,oderwane od szyby jest niebezpieczne/może być pobocze-oby tylko.
Nie wiem, gdzie żeś to wyczytał, więc tutaj również poproszę Cię o konkrety. Ale jeśli jest tak, jak piszesz, to oznacza, że w części pojazdów montowana fabrycznie nawigacja nie jest do końca legalna :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: smak56 »

emmer pisze:ok. a teraz weż z drugiej strony to połącznie na przyssawkę - w przypadku kolizji czy nie daj Bóg wypadku - odrywa nam się od szyby. przy przeciązeniach wtedy występujących ile waży? dobrych pare jak nie paręnaście kilogramów. nie chciałbym tym dostać w głowę
Znalazłem taki opis: cyt. „z zasady im mniej wozimy w kabinie, tym bezpieczniej. O ile nieumocowana komórka podczas zderzenia z prędkością 50 km/h potrafi uderzyć z siłą przedmiotu ważącego 6 kg, to gdy uderzy kilogramowa gaśnica, odczujemy, że ma ona 60 kg. Odpowiada za to siła bezwładności. Przy źle rozmieszczonym bagażu znacznie większe obrażenia można odnieść od zawartości własnych schowków niż od zderzenia z przeszkodą, które zostanie wytłumione poduszkami powietrznymi i strefami kontrolowanego zgniotu.”

stanley750 pisze:Do >smak56> To nie estetyka,byle jak zmajstrowane.Ponad to policja może mieć swoje,a to dlatego iż taki sztywny element nie może być w tym miejscu. Jest elegancko i nie ma na widoku jakiegoś tam badziewia
Bez komentarza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mój uchwyt na navi i telefon

Post autor: Bernardito »

Hehehe Ci to mają zagraconą przestrzeń na kokpicie:)
Przy okazji Smak56 gratuluję pomysłu i zdolności manualnych:) - uważam, że to miejsce jest mocno nie wykorzystane w naszych linkach. W moim przypadku mam tam tylko okrągły termometr - zresztą polecany przez kogoś na naszym forum - tylko, że na typowo polskich drogach mocno rezonuje, zbyrczy itd.:), także Twoje wykorzystanie tego miejsca jest znacznie bardziej trafione. W sumie to powinno w tym miejscu być fabryczne gniazdo do podłączenia navi - jak to jest np. w nowym Punto.
Pozdrawiam
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
ODPOWIEDZ