Yanosik - wasze doświadczenia.

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
eXpert
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:24
Przebieg: 44000
Silnik: 1.3
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: eXpert »

Chciałbym abyśmy w tym temacie dzielili się swoimi doświadczeniami z programem Yanosik. Dla niewiedzących Yanosik to aplikacja na smartfony, która ma ostrzegać przed zagrożeniami, wypadkami, fotoradarami lub niebieskimi straganami. Pełni także funkcję nawigacji.

Z moich doświadczeń początkowo Yanosik się spisywał jedynie w tygodniu, w weekendy aktywność użytkowników była znikoma (mowa tutaj o obrębie Górnego Śląska). Teraz już sprawa ma się nieco lepiej. Sama nawigacja dzisiaj mile mnie zaskoczyła. Podczas poszukiwania komisariatu Straży Miejskiej, aplikacja zgłosiła wypadek, poprosiła o ew. potwierdzenie wypadku w tym miejscu i momentalnie znalazła drogę alternatywną. Gorzej z czytelnością mapy, ale same prowadzenie jest jak najbardziej ok.
Lineomuzyna
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: CrazyKetchup »

Ja używam od początku (alpha tester) NaviExperta i powiem że jest bardzo zadowolony - za 40 kilka zł mam na rok navi z fotoradarami do tego trasy układane z uwzględniem korków.

Np. wracając ze Śląska w Częstochowie prowadziła mnie różnymi bocznymi drogami w kilka minut omijałem korek na remontowaje "gierkówce".


Jeśli chodzi o Yanosika - to denerwują mnie reklamy, zdarzają się "białe plamy" jeśli chodzi o kontrole. Nie tak dawno znajomy jadąc z Yanosikiem załapał mandat- sam zgłosił kontrolę po fakcie i jak wracał dalej miejsce nie było oznakowane w systemie.
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: kylo »

Im mniej się ludziom chce tym mniejszy z Yanosika pożytek. Czasem używam
Dzisiaj jechałem do pracy, komunikat o "suszarce" - sprzed ponad 2 godzin. Odwołałem, bo nawet śladu po niej nie było.
Co do wypadków jest chyba trochę lepiej, to sytuacja statyczna, raczej się nigdzie nie przesunie :ink Gorzej z nieoznakowanymi radiowozami, mało opcji w menu (Octavia, Vectra, inny i chyba jeszcze coś) - chociaż może to lepiej, mniej do zastanawiania się co to jedzie, ale współuczestnicy ruchu patrza od razu na wszystko jak na jeżdżący radar.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: cichy »

Zdublował się temat, tutaj było to poruszane: http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=14&t=1394" onclick="window.open(this.href);return false;.

Co do Yanosika. Kilka lat temu było skromniutko można było tylko wykorzystać bazę punktów pomiarów, system zgłoszeń prawie nieużywany przez użytkowników. Teraz sprawa się przedstawia całkiem inaczej. Jadąc na wakacje (Kaszuby) używałem Yanosika i CB, Yanosik się tak fajnie sprawował że Cb było bezużyteczne, zgłoszeń przez innych użytkowników multum. Wracając do domu z wakacji Cb było wyłączane a antena w bagażniku, polegałem tylko na Yanosiku, przejechałem kilkaset kilometrów trzy razy ostrzegł mnie przed suszarkami i raz przed nieoznakowanym, mi również się zdarzyło dwa razy ostrzec innych. Yanosik w tym momencie jest bardzo fajną sprawą i warta polecenia a co do transferu danych to bardzo mało pobiera.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: mwas »

Sory za :eot ale nie mogłem się powstrzymać...
cichy pisze:Jadąc na wakacje (Kaszuby)
Byłeś "u mnie" i nawet nie dałeś znaku życia :? Ojjj... Paweł... :red :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: cichy »

To nie tak :( ją miałem ochotę się z Tobą spotkać ale moja żona miała inne plany i nie dała się przekonać. I tak wyszło jak wyszło za co Cię przepraszam.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: mwas »

cichy pisze:ją miałem ochotę się z Tobą spotkać ale moja żona miała inne plany i nie dała się przekonać
Ahh... te baby... :ink
cichy pisze:I tak wyszło jak wyszło za co Cię przepraszam.
Nie masz za co przepraszać, nic się nie stało :ink Poprawisz się następnym razem :pivo I oby mi to było ostatni raz :lacha
Dobra, koniec tego :eot
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Tomek »

Używam Yanosika gdzieś od półtora miesiąca. Na trasie którą najczęściej podróżuję spisuje się rewelacyjnie.
Włączyłem to kiedyś z ciekawości, i spodobało mi się. CB już dawno nie używałem.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: helletic »

Yanosika używam od około pół roku, prowadził mnie na zlot do Koszelówki :brawo :pivo , na Pomorze :zlośnik :zlośnik :zlośnik :pivo :pivo :pivo i jeszcze wiele innych okolic i za każdym razem sprawował się super. Czasami się sam na siebie złościłem, że nie posłuchałem rad Yanosika odnośnie objazdów spowodowanych jakimś tam wypadkiem, czy innymi okolicznościami przyrody. Prowadzi dobrze, za dnia wiem gdzie suszą, gdzie wypadek. W nocy trochę gorzej, bo mniej użytkowników. Graficznie mógłby być jeszcze prostszy, za dużo szczegółów męczy oko, zwłaszcza jak ma się do pokonania kilkaset km'ów. Reklam się nie czepiam, bo cóż można chcieć od darmowej aplikacji. Nic za darmo nie egzystuje w dzisiejszych czasach niestety. Ogólnie 4+ w skali 6 :ink
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: CrazyKetchup »

Zwracam honor jako ostrzeganie przed różnymi "naciągaczami" Yanosik sprawuje się lepiej niż NE : http://forum.naviexpert.pl/topic989.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba znowu się z nim przywitam i będę go odpalał w tle z NaviExpertem :).


ps. Swoją drogą Yanosik obecnie wygląda jak kilka lat temu NE - może z czasem dostaniem drugą polską nawigację on-line z dobrymi mapami i jeszcze lepszym powiadamianiem :brawo .


Edit: jak się ma telefon z androidem i root uprawnienia to ten program https://play.google.com/store/apps/deta ... bleservice" onclick="window.open(this.href);return false; załatwia reklamy w prawie każdej aplikacji .
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Rafcio »

No to teraz ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Miałem zainstalowanego Yanosika z pół roku ale jego navigacja w moim terenie to porażka. Odinstalowałem i zainstalowałem "Sygic" nie mam ostrzeżeń ale przynajmniej nawigacja prowadzi mnie do celu. A od ostrzeżeń mam CB
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: kylo »

Jako nawigacja to jest dość lipny, chociaż w czerwcu drodze z Wrocławia sprawował się lepiej niż NE kolegi. Czasem ma tylko problem z ponownym wyznaczeniem trasy się z niej zjedzie.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: CrazyKetchup »

A więc tak pojeździłem sobie pół roku z Yanosikiem odpalonym w tle jako wspomagania dla Naviexperta i powiem że chyba lepszego rozwiązania nie znalazłem. Yanosik ma więcej zgłoszeń na drodze, wyraźnie widać że więcej osób go używa co przekłada się na lepsze informacje co dzieje na drodze (wypadki, kontrole itp). NE znowu ma lepsze mapy (Yanosik używa darmowych rozwiązań bo chyba jest to związane z licencją), jedynie co można się czepić w Yanosiku to fałszywe alarmy związane z pustymi "budkami" - atrapami z drugiej strony czasami lepiej zaliczyć x2 fałszywy alarm niż raz przeoczyć pradziwy :) .

ps. Twórcy AutoMapy wydali podobnie działający darmowy program AutoRadar - https://play.google.com/store/apps/deta ... .autoradar" onclick="window.open(this.href);return false; - pewnie dzięki niemu chcą zbierać informację dla płatnej AutoMapy.
rocko
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2013, 11:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: rocko »

Ja właśnie się noszę z kupnem Yanosika i po opiniach, które do tej pory przeczytałem chyba się zdecyduję, ale tylko jako dodatkowe wspomaganie navi.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: emmer »

kupnem? a nie stracza ci darmowy? :)
ODPOWIEDZ