Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: alvaro »

A ja mam pytanie odnośnie mocowania anteny.... zastanawiam się czy nie zrezygnować z magnesu i tych śmiesznych podkładek i nie umiejscowić anteny na stałe na takim klipsie przytwierdzonym do klapy od bagażnika? Jak to się sprawdza w praktyce, nie niszczy uszczelki, lakieru?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: Tomek »

alvaro pisze:A ja mam pytanie odnośnie mocowania anteny.... zastanawiam się czy nie zrezygnować z magnesu i tych śmiesznych podkładek i nie umiejscowić anteny na stałe na takim klipsie przytwierdzonym do klapy od bagażnika? Jak to się sprawdza w praktyce, nie niszczy uszczelki, lakieru?
Nie rób tego. O wiele bardziej klapę można poniszczyć. Mocowanie takich uchwytów polega na przykręceniu na ścisk ostrych śrub od dołu klapy. Żeby dobrze działało trzeba się przebić śrubą przez lakier i podkład, do gołego metalu. Potem ruda wyłazi. Szkoda klapy.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: helletic »

Potwierdzam słowa Tomka. Żeby to się trzymało trzeba mocno to skręcić, a to skutkuje uwypukleniem nawet blachy po drugiej stronie mocowania (zależy jak monter mocno to skręci). Nie wspominając, że uszkodzisz warstwę antykorozyjną. Czasami na automatycznych myjniach takie wystające mocowanie od anteny jest tak poniewierane przez szczotki, że tylko pogarsza sytuację po montażową. Szczerze odradzam taki patent.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: alvaro »

Pojechałem do jakiegoś biura reklamy i dali mi za darmo ścinki folii przezroczystej. Wyciąłem kółko, przykleiłem i jeżdżę ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2013, 19:26 przez alvaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: Rafcio »

I gitara :)
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: CrazyKetchup »

Ja po przejściach z gumową podkładką magnetyczną dałem pod antenę taką okrągłą bezbarwną lepę i jestem spokojniejszy. Ostatnio w Tesco wygrzebałem w koszyku z przecenami na dziale motoryzacyjnym po 4 zł niby specjalny zestaw lepek (2 w pudełku) na ranty drzwi. Folia jest trochę grubsza a przy tym wydaje się elastyczna - na razie na jedną znalazłem miejsce na rancie klapy bo okazuje się że nasz super ekologiczny lakier bardzo łatwo jest wycierany przez kabel od CB albo lód na krawędzi :-<< .

Obrazek

Pod folią jest jeszcze trochę powietrza ale powinno się rozejść, z bliska widać ją delikatnie ale przynajmniej jestem spokojny że nie będę miał za moment całej białej krawędzi klapy z podkładem na wierzchu - uważajcie żebym Wam drzwi albo dachu nie wytarł kabel jak na górze dajecie antenę.

ps. W starej vectrze a tak samo woziłem z jeszcze grubszym kablem 5 lat antenę i nawet śladu nie było - w d... mam taką ekologię :( .
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

CrazyKetchup pisze: ps. W starej vectrze a tak samo woziłem z jeszcze grubszym kablem 5 lat antenę i nawet śladu nie było - w d... mam taką ekologię :( .
I będzie coraz gorzej.
ODPOWIEDZ