Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Łatwiej do celu
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Post autor: ENDRIU »

Witam Wszystkich!!!
Jako że mój Hary na chwilę obecną zastrajkował i nie chce pracować jak należy proszę o poradę w 2 kwestiach:
1.Hary podobno nadaje piszę podobno bo rozmawiałem z znajomym który akurat słyszał jak pytałem na radiu o moją słyszalność niestety,nic nie odbiera jest całkowita cisza.Antena sprawna,sprawdzony SWR kanały 1-20-40------1,1-1,1-1,2 wszystkie diody podczas nadawania świecą więc przypuszczam że końcówka nie jest uwalona,grucha sprawdzona też jest ok.Ja rozumię że nikt nie jest wróżką ale może ktoś miał podobny przypadek i orientuje się o jakiej cenie naprawy rozmawiamy? bo jeżeli cena naprawy przekroczy 1/2 wartości to chyba nie będę naprawiał tego sprzętu.

2.W ramach zabezpieczenia gdyby punkt 1 mnie znokautował znalazłem takie propozycje:
http://www.meteorcb.pl/alan-48-bs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/radio-cb-superstar-39 ... 05732.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.eltersc.pl/p,pl,cb339,radio+ ... c68xl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sklep-alarmy.pl/?13,pl_cb-ra ... ir-bazowka" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakie jest Wasze zdanie,która z propozycji jest warta uwagi co polecacie??
Pozdrawiam ENDRIU.
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Fish »

ja nie lubie przeplacac za cos co uzywam sporadycznie i tak faktycznie bardziej do zabawy i przyjemnosci niz jako sprzet do jakiegos konkretnego uzytku, stad radyjko kupilem za 200 zl. M-Tech. Do tego dobra antentka i smiga jak zloto. Nie kupilbym radia za 400 zl. bo temu za 200 nic nie brakuje. Ostatnio sprawdzilem zasieg i lekko 8km na moim zestawie na trasie idzie, ale i tak uwazam, ze to jest duzo jak na codzienny uzytek kanalu 19.
<<FISH>>
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

ENDRIU, najpierw sprawdź gdzieś swoje dotychczasowe radio, bo awaria może okazać się błahostką ... może chociażby wysypał się głośnik.. tak sobie strzelam... jak masz możliwość podłączenia zewnętrznego głośnika to spróbuj, a nuż..

Z przedstawionej przez Ciebie listy wybrałbym Unidena. Nie pytaj dlaczego, bo sam nie wiem. Chyba tylko przez sentyment.
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

Tomek, odebrałem właśnie radio od gościa który siedzi w tych tematach,niestety uwalony jest jakiś scalak który jest bardzo trudno dostępny a koszt naprawy w granicach 150zł :-<< idzie na śmietnik,co do zakupu to chyba faktycznie postawię na PC68XL.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

ENDRIU pisze:niestety uwalony jest jakiś scalak który jest bardzo trudno dostępny a koszt naprawy w granicach 150zł
To faktycznie nie ma sensu.
ENDRIU pisze:postawię na PC68XL.
Poszukaj tego z bursztynowym podświetleniem.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: adamson »

Nie znam się na cb radiach, przyznam, też kiedyś myślałem o zakupie tej zabawki i brałem pod uwagę coś takiego: http://allegro.pl/radio-cb-tti-881-dss- ... 02628.html" onclick="window.open(this.href);return false;
. Kolega ma i sobie chwali :pomysli
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Ja mam TTI, tylko że niższy model (chyba TCB-550), i powiem szczerze, że w tej chwili nie kupiłbym już sprzętu tej firmy. Nie, żeby było coś nie tak, bo przy normalnym użytkowaniu jest OK, ale u mnie pojawiają się schody, kiedy chcę podłączyć dodatkowo ładowarkę od telefonu/nawigacji - niestety ładowarki strasznie sieją, i jeśli radio jest podatne, to pojawiają się szumy, trzaski i ogólne zakłócenia. Tutaj na forum w którymś z wątków polecono mi model Lafayette Atena, np tu -> http://allegro.pl/warto-cb-radio-lafaye ... 16709.html" onclick="window.open(this.href);return false; i w tej chwili mój wybór padłby na ten model. Po cichu zastanawiam się nawet nad zmianą, tylko że radia używam tak rzadko, że w tej chwili nie jest to potrzeba o najwyższym priorytecie :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Jak bym miał wybierać między TTI a Lafayette, to w przedbiegach wygrałby Lafayette :)
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

W sprawie Lafayette Atena oferuję swoją opinię. Mam i używam od roku więc w miarę obiektywnie mogę coś napisać na temat tego radia.

To co mogę na pewno powiedzieć, to ze radio nadaje się do samochodów z silnikiem diesla. Ma bardzo dobre filtry i nic w nim nie pierdzi i nie świszczy. Także jakość wykonania jest całkiem dobra, coś jak dobrej klasy sprzęt do łączności radiowej. Z anteną o długości ok 0,4 m zrobiłem z drugim mobilem łączność na ok 22 km i słyszeliśmy się tak jakbyśmy stali obok siebie. Tyle, że łączność notabene przypadkowa była robiona pomiędzy dwoma szczytami gór, które były wzajemnie widoczne.

Antenka na samochodzie wygląda tak (fota przykładowa z Internetu):
Obrazek

A sklepik z linku mogę polecić. Sprzedaje w nim starszy Pan bardzo kontaktowy i rzeczowy. Właśnie u niego kupiłem to radyjko. Sklepik jest oddalony ode mnie ok. 500 m :)
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

Witam.
ja u siebie mam President-Johny II i jestem bardzo zadowolony.Do tego metrowa antenka i zasięg ok 20 km nawet w mieście ,bo sprawdzałem sie z facetem ,który był oddalony ode mnie na taką odległość.
pozdrawiam.
szaman
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

No i tak Panowie problem rozwiązany radio kupione.Tym razem postawiłem na Unidena kupiłem PC68LTW,radio działa jak na razie bardzo dobrze w dzień prezentuje się ładnie,ale w nocy no Pany to już naprawdę bajka.Oby tylko posłużyło trochę dłużej jak poprzednie.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

ENDRIU pisze:Tym razem postawiłem na Unidena kupiłem PC68LTW
Gratuluję dobrego wyboru :brawo
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

Tomek, powiem tak o ile nie jest się zdecydowanym na konkrektną markę czy ofertę to wybór jest ogromny i właśnie w tym czasie nie zastąpione jest forum i doradztwo oraz opinia kolegi/kolegów/.
Dzięki za poradę :pivo pozdrawiam
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: adamson »

Koledzy, a co sądzicie o Alanie :? np. (http://allegro.pl/radio-cb-alan-109-hus ... 29888.html" onclick="window.open(this.href);return false;
). Poważnie rozważam zakup radyjka, a budżet niewielki i poza tym nie jestem jakimś tam koneserem czy znawcą tematu :bezzdania

[ Dodano: |16 Sie 2011|, o 20:31 ]
Podobno Yosan też zbiera pozytywne opinie ? http://allegro.pl/radio-cb-yosan-pro-12 ... 48429.html" onclick="window.open(this.href);return false;
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

adamson, Marka dobra i z tradycją co do tego radyjka to ono nie ma w sobie żadnych bajerów. Jak na początek i dla początkującego mobil ka zaczynającym zabawę z CB Radiem będzie w sam raz a z czasem zapragniesz czegoś więcej to sobie kupisz lepsze. Ja osobiście zaczynałem od podobnego radyjka, takie same parametry i praktycznie te same funkcje.
Sympatyk forum :-)
ODPOWIEDZ