zakup nawigacji

Łatwiej do celu
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02 pisze:A ja korzystam z Garmin Mobile XT zainstalowoanym na Nokia E51. Wyświetlacz 2’’ :oj :zdiwiony
Ja też z tego Garmina (wersja XT 2008) i Nokii 6220 Classic i mnie to wystarcza do bardzo sporadycznych użyć.
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Przydałby się trochę większy wyświetlacz około 3,5'' (np. Nokia N97) i jak dla mnie też będzie wystarczająca kiedy jadę w nowy teren :) Niestety mój Mikołaj, a raczej moja Mikołajka nie daje mi takich prezentów :smutny :lacha
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja mam Cruser Sigma B50 5". Kupiłem go bo łatwo go odblokować (na stronie producenta jest plik) ma WinCe6, 32kanały, mocny dwurdzeniowy procek, BT, i pare innych rzeczy. Odtwarza chyba wszystkie formaty video i audio, można podpiąć kamerę cofania, odbierać telefon, robi także makaron i myje okna. Tylko co z tego jak używam jej tylko do nawigowania. Po zakupie wszystkie możliwości zostały sprawdzone i zapomniane. Nawigacja ma przede wszystkim nawigować i pozwalać wgrać mapy różnych producentów.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

krakus02 pisze:A ja korzystam z Garmin Mobile XT zainstalowoanym na Nokia E51. Wyświetlacz 2’’ :oj :zdiwiony
Miałem to samo ale zmieniłem telefon i teraz mam Nokia E 66 i Nokia Maps. Na sporadyczne używanie mi to wystarcza
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
DZIKI

Post autor: DZIKI »

Witam! A ja polecam cos takiego bo sam od wakacji to posiadam (wcześniej lark 43.1 mio p560) namówiłem też kilku kolegów z pracy na zakup tego sprzętu i są również zadowoleni http://allegro.pl/cruser-alpha-b50-nawi ... 77578.html" onclick="window.open(this.href);return false; to link z allegro a tu głowna strona tej firmy i info n\t sprzętu http://www.cruser.pl/nawigacja_alpha_b50.html" onclick="window.open(this.href);return false; polecam no i oczywiście AM. :) :jazda pozdrawiam DZIKI
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

duskap pisze:Ja też z tego Garmina (wersja XT 2008) i Nokii 6220 Classic i mnie to wystarcza do bardzo sporadycznych użyć.
również mam Nokię 6220c i miałem wgranego Germina mobile bardzo fajnie działa, tak jak mówisz do sporadycznego używania świetna sprawa
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Fish »

Mnie nawiguje Nokia E50 i Tom Tom, w sumie jakbym nie sprawdzil to bym nie uwierzyl, ze mozna miec navi na takim malym ekraniku.
Teraz bieda bo juz nie aktualizuja map od pewnego czasu.

Dzisiaj widzialem reklame na budynku norauto, navi za 179 zl.
http://www.norauto.pl/gazetka/index.php?wersja=1 str. 13
<<FISH>>
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Ja nie posiadam "typowej" nawigacji gdyż stwierdziłem, że używam jej na tyle mało, że nie potrzebne mi specjalnie dedykowane do tego urządzenie, ale co jakiś czas by się przydało. Skończyło się na zakupie telefonu MDA Compact V (HTC Touch Diamond 2). Urządzenie działa na Windows Mobile 6 i można z nim zrobić dosłownie wszystko. Na karcie pamięci 4 GB mam Automapę, ale to nie oznacza, że mogę używać tylko tego. Jeśli mam ochotę, to w każdej chwili mogę zainstalować np. iGo, TomTom lub cokolwiek mi się zamarzy NIE USUWAJĄC Automapy ! Co do urządzenia, to na codzień służy jako mój telefon no i fajowa zabaweczka, ekran ma może i nieduży, ale 3.2" spokojnie daje radę przy nawigowaniu. Nie wiem czy akurat w tych kosztach dało by się zmieścić, ale czasem warto się zastanowić, czy nie dołożyć kilka PLN, jeśli urządzenie miało by pełnić więcej funkcji niż tylko navi :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Tak czytam sobie Wasze posty, bo temat dość interesujący.
Sam nie posiadam własnej nawigacji, ponieważ gdy potrzebuję to po prostu biorę z pracy takiego dyżurnego pożyczaka, który leży i jak jest komuś potrzebny to go zabiera.
Jest to jakieś cudo bez nazwy, a zainstalowaną ma Auto Mapę i generalnie daje radę.
Jeżeli kupowałbym navi, to na podstawie dotychczasowych postów zdecydowałbym się na propozycję aixena.
NavRoad wygląda solidnie, i bardzo podoba mi się aktywny uchwyt.
Awatar użytkownika
spawacz
klubowicz
klubowicz
Posty: 196
Rejestracja: 23 sie 2010, 19:08
Przebieg: 32000
Silnik: 1.4 16v T-jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: legnica

Post autor: spawacz »

nawigacje już zamówiłem zdecydowałem się na propozycję aixen temat można zamknąc i dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej jest celować w nawigację o możliwie najwyższej rozdzielczości ekranu. Standardem jest 480x272, ale znacznie lepiej jest używać nawigację o rozdzielczości 800x480. Ekrany o większej rozdzielczości sprawdzają się szczególnie w miastach ponieważ pokazuję większy obszar mapy przy tym samym poziomie szczegółów co nawigacje o mniejszej rozdzielczości. Pozwalają na wcześniejsze zaplanowanie manewru skrętu (można wcześniej ustawić się na właściwym pasie ruchu). Innymi słowy, aby zobaczyć ten sam obszar na nawigacji z ekranem o mniejszej rozdzielczości, należy pomniejszyć skalę wyświetlanej mapy co skutkuje zniknięciem z ekranu takich informacji jak np. nazwy ulic czy układ pasów ruchu. Natomiast jeśli ktoś jeździ "na słuch", to rozdzielczość ekranu jest sprawą drugorzędną.

Marka zakupionego urządzenie obecnie nie ma większego znaczenia. Byleby działało bezawaryjnie :)
Zablokowany