Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: leszek1234 »

Ślimak - naiwne pytanie : czy aby uzyskać taki efekt to wystarczyła ta piana i spłukanie pod ciśnieniem (czyli bezdotykowo) czy jeszcze potem normalne ręczne mycie gąbką szamponem z jakimś woskiem ?
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

A ja wczoraj zrobilem lakier na linijce glinka. Efekt przerosl moje oxzekiwania. Lakier gladki bez smoly zoltych kropek ani innych badziewi.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3806
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: ślimak »

leszek1234 pisze:Ślimak - naiwne pytanie : czy aby uzyskać taki efekt to wystarczyła ta piana i spłukanie pod ciśnieniem (czyli bezdotykowo) czy jeszcze potem normalne ręczne mycie gąbką szamponem z jakimś woskiem ?
Tylko piana i spłukanie:)
88=))
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

A ja znowu zajmowałem się pierdołami, zmieniłem żarówki na Philips White Vision, poprawiłem mocowanie, boczna drzwiowego, malowałem osłonę silnika... mam rozbebrane auto a dziś już jestem w Drawsku Pomorskim na manewrach i wracam dzień przed Zlotem. Nie mam pojęcia jak to zrobić żeby Linea była gotowa.. ale osłona wygląda ładnie :luzak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Założyłem dzisiaj jedno nadkole (prawy tył). Nie doszły jeszcze zamówione nakrętki, a te co miałem, akurat 8 szt. pochodziły z VW polo który szedł na żyletki :ink W sobotę będzie druga strona wymieniana. Wszystkie otwory montażowe w nadkolach z po liftingowych Linek idealnie pasują do naszych. Materiał nadkola jest identyczny z wykładziną podłogową naszych aut. Może trochę wilgoci utrzymywać, ale piach który wydrapałem i wypłukałem z nadkola na pewno trzyma dłużej wilgoć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Iro_2007
klubowicz
klubowicz
Posty: 114
Rejestracja: 13 cze 2013, 4:54
Przebieg: 172000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Iro_2007 »

Skoro obawiasz się że nadkola będą trzymać wilgoć to pomaluj ją 1 warstwą żywicy poliestrowej
http://allegro.pl/boll-zywica-poliestro ... 95397.html
Wtedy na zewnętrznej stronie nadkola zrobi się twarda a zarazem gładka powierzchnia do której woda nie będzie wsiąkać i problem z wilgocią zostanie rozwiązany.
FIAT LINEA 1.4 8 V 77 KM *DYNAMIC* 2007r.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Sebek skąd wziąć takie piękne nadkola? Daj jakiś namiar.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Nie dzisiaj a wczoraj:
- wymiana rozrządu - komplet, rolka i pasek firmy INA, pompa firmy Ruville z "dużymi" łopatkami :luzak Simmeringu wału nie trzeba było wymieniać, sucho tam było :luzak Wymiana bez blokad, na własne znaczniki - auto "gada" jakby nigdy nic :ink
- wymiana łożysk przednich amortyzatorów wraz z łącznikami stabilizatora - łożyska KAYABA - widać MEGA różnicę w jakości wykonania w porównaniu do poprzedniego Lemfordera, który wytrzymał u mnie raptem ciut ponad rok czasu :zły KYB mają kołnierz dookoła, który zakrywa szparę pomiędzy jedną a drugą częścią czego Lemforder nie miał. Dodatkowo w komplecie nowe śruby mocujące łożysko do nadwozia oraz dałem nowe śruby trzymające amortyzator :luzak Łączniki firmy Deplhi :ink
- wymiana termostatu, bo stary już zaczął się dziwnie zachowywać - w zimne dni, przy włączonym ogrzewaniu, temperatura silnika wędrowała sobie a to w dół, a to w górę. Po wymianie - jak ręką odjął :luzak Termostat firmy Vernet
- przy okazji wymiany rozrządu, wstawione nowiutkie paski wielorowkowe, od wspomagania i od alteranotra/kompresora klimy :luzak Paski firmy Gates :)
Przede mną jeszcze:
- wymiana dolnej łapy silnika - nie zdążyliśmy już wczoraj jej wymienić, czeka na następny tydzień :oj
- podczas prac okazało się, że łącznik elastyczny na wydechy ma już dość :lacha Więc czeka go wymiana, a że do wymiany dolnej łapy silnika trzeba będzie prawdopodobnie wydech rozkręcić, to się akurat tak składa, że będzie okazja to zrobić za "jednym zamachem" :ink
- okresowy serwis klimy :ink

Po robótkach niestety zaczęło mi się dziwnie zachowywać... i teraz nie wiem, czy sprzęgło, czy skrzynia :oj Ze skrzynią problemów do tej pory nie było, ze sprzęgłem też, ale... generalnie, jak chcę wrzucić wsteczny, to czuję delikatne zgrzyty :oj Zastanawiam się, czy zaczęło niedomagać sprzęgło, czy może podczas wczorajszych manewrów nie stało się coś z odpowietrzeniem tego sprzęgła :pomysli Niby nic tam nie gmeraliśmy, ale podczas manewrów jednak cały blok silnika ze skrzynią "chodził" tył/przód przy odkręcaniu poszczególnych, co bardziej "zatwardziałych" śrub :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Tomek Nadkola kupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym alle... mieli tylko jeden komplet z demontażu, ale mają trochę części do Linek i do nowych Tipo.

TAC PARTS KRYSTIAN WITA

ZAMIEŚCIE 3

66-120 KARGOWA

-- 18 maja 2017, o 15:15 --

alle... użytkownik jeepauto
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Mwas , może tylko regulacja linek . . . ? Bo wysprzęglika hydraulicznego w Waszych bolidach chyba nie ma ? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Jest jest :ink
Sebek dzięki :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Wysprzęglik hydrauliczny jak najbardziej jest :ink Linki... no cóż... nie wiem, czy je się reguluje, ale... na pewno się je czyści i smaruje :lacha Właśnie jestem po operacji przesmarowania linek no i cóż... biegi tak jakby lepiej wchodzą, drążek biegów chodzi "kulturalnie" a wsteczny w zasadzie przestał zgrzytać :luzak Widocznie wczoraj, jak gmeraliśy pod maską to coś musiało się tam przybrudzić, przyblokować czy coś a przy tych linkach wystarczy delikatne przesunięcie i już jest problem z biegami :oj W każdym razie wychodzi na to, że pomimo prawie 150 tyś km przejechanych, sprzęgło jeszcze daje radę :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Przy główce linki jest kawalek szesciokąta , a za nim przeciwnakrętka - to miejsce regulacji . A jeśli podejrzewasz wysprzęglik to zawsze można spróbować go odpowietrzyc . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Problemy z biegami wróciły :oj Szczególnie, jak się auto rozgrzało, ale... wiem, że sprawa dotyczy linek, coś musiało się przestawić podczas majstrowania, więc czeka mnie ich mała regeneracja, smarowanie i wszystko powinno wrócić do normy, ale to dopiero w przyszłym tygodniu, bo auto musi pójść na podnośnik.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Dokończyłem to co zacząłem kilka dni temu. Po glinkowaniu przyszedł czas na wosk :) linijka po wszystkich zabiegach wygląda jak milion dolarów :luzak więc chyba nie będę nią jeździł żeby się nie ubrudzila :ryczy
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ